Zapraszamy na kolejny dzień Festiwalu Singera, który od tygodnia trwa w Warszawie. Dzisiaj w ramach Singer Jazz Festival „WYGNANIE Z RAJU” – nieznane kompozycje z musicalu Krzysztofa Komedy w wykonaniu Leszek Żądło European Art Ensemble

Wystąpią: Leszek Żądło (saksofon), Leszek Kułakowski (fortepian), Piotr Kułakowski (kontrabas), Jacek Pelc (perkusja)

Koncert naprawdę wyjątkowy! Pierwotną wersję „Wygnania z Raju” Krzysztofa Komedy widzowie mogli obejrzeć w 1969 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Musical nie został zarejestrowany w żadnej formie, a dopiero 3 lata temu w Holandii odnalazł się rękopis z jego zapisem nutowym. Na tej podstawie jazzowe aranżacje materiału wykonali Leszek Żądło i Matthias Preißinger. W kompozycjach Krzysztofa Komedy wyraźnie słychać muzyczny nastrój lat 60., prawdziwie urzekające, balladowe klimaty. W innym miejscach suity udajemy się w obszary późnego, coltrane’owskiego jazzu, w których Leszek Żądło i jego muzycy wspaniale się odnajdują.

„Wygnanie z Raju” toczy się na planecie Raj oraz na Ziemi, w pierwszym dniu pobytu człowieka. Muzycznie, wraz z kolejnymi kompozycjami Komedy, udajemy się w podróż po epokach rozwoju ludzkości – cytując folder musicalu – przez planetę Raj, gdzie nic nie dzieje się przypadkiem.

Gdzie: Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138