Jacoba Colliera już 14 listopada wystąpi na jedynym polskich koncercie, który odbędzie się w warszawskiej Progresji.

Pochodzący z Londynu Jacob Collier jest uznawany za jednego z najbardziej wyrazistych, najbardziej charakterystycznych i pomysłowych muzyków młodego pokolenia. Jego muzyka łączy w sobie elementy jazzu, śpiewu a cappella, groove, folku, trip-hopu, muzyki klasycznej, muzyki brazylijskiej, muzyki gospel, soulu i improwizacji (by wymienić tylko kilka), które razem tworzą niesamowity świat Jacoba Colliera.

www.youtu.be/pvKUttYs5ow

Jacob wychował się w rodzinie muzyków i doskonalił swoje muzyczne pomysły od najmłodszych lat. Wykorzystał internet, aby dzielić się swoim talentem tworząc we własnym pokoju filmy na YouTube. Śpiewa w nich wszystkie partie, gra na wszystkich instrumentach i wizualizuje każdy element utworu tworząc mozaiki na ekranie. Od pierwszej publikacji w grudniu 2011 jego profile w mediach społecznościowych zyskały ponad 100 tys. międzynarodowych obserwatorów i ponad 6 milionów odsłon. Dzięki nietuzinkowej interpretacji hitu Steviego Wondera: “Don’t You Worry ‘Bout A Thing,” Collier zyskał ogromną popularność, a niektórzy z jego największych fanów to m.in. Quincy Jones, Herbie Hancock, Pat Metheny, Chick Corea, Steve Vai i Take 6.

www.youtu.be/4v3zyPEy-Po

W ciągu ostatniego roku Jacob współpracował z Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie przy tworzeniu przełomowej maszyny koncertowej, która pozwala mu tworzyć audiowizualne widowisko jako multiinstrumentalista.W ostatnim czasie muzyk zaprezentował swoje show na Montreux Jazz Festival, przed Herbie Hancockiem i Chickiem Coreą. The Guardian określił Colliera jako “nowego mesjasza jazzu” po debiucie projektu w Ronnie Scott Jazz Club w Londynie, a magazyn Jazzwise nazwał go “Przyszłością Muzyki”.

Aktualnie Collier aranżuje na zlecenie orkiestr wysokiej klasy i zespołów z całego świata, udziela kursów mistrzowskich w szkołach i na uniwersytetach. Jacob współpracuje z wieloma różnymi artystami, m.in. Snarky Puppy Family Dinner Vol. 2 oraz Take 6.

www.youtu.be/MZNq9on-FYo

1 maja Jacob wydał swój drugi singiel “Flintstonowie”, z debiutanckiego albumu „In My Room. Album dostępny jest w sprzedaży od 1 lipca 2016r.

JACOB COLLIER
14.11.2016, godz. 20:00
Progresja , ul. Fort Wola 22, Warszawa

Bilety w cenach: 79 zł (I pula), 99 zł (II pula)
Bilety dostępne na: www.goodtaste.com.pl, www.bilety24.pl,www.eventim.pl www.ebilet.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.