Miles Davis  to jeden z najbardziej znaczących i innowacyjnych muzyków XX wieku. Jego pamięci poświęcony jest festiwal jazzowy, który od piętnastu lat odbywa się w Kielcach. W tym roku na deskach dużej sceny Kieleckiego Centrum zagrają gwiazdy światowego formatu.

plakat_miles_2016

Po raz piętnasty Kielce złożą hołd najważniejszemu muzykowi w historii jazzu. Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival w ciągu tych lat gościł dotychczas szereg jazzowych pierwszoligowców z całego świata. Pomnik Davisa znajdujący się na placu przed Kieleckim Centrum Kultury zobowiązuje do należytego upamiętniania twórczości legendarnego trębacza. Festiwal łączy i przyciąga swoją wyjątkową atmosferą nie tylko fanów jazzu, ale również miłośników dobrej sztuki. Impreza jest miejscem ciekawych spotkań i rozmów oraz, co najważniejsze, oferuje potężną dawkę muzyki improwizowanej.

Na tegorocznej edycji wystąpią: sextet Marka Napiórkowskiego, kwartet Łukasz Pawlika, New Light z legendarnym Dave’em Liebmanem na czele oraz band Tomasz Stańki. Program dopełnią koncerty muzyków związanych z regionem świętokrzyskim oraz wernisaż malarstwa Marka Batorskiego, krakowskiego malarza i saksofonisty.

Bezpłatne wejściówki na każde z wydarzeń można zdobyć w Kasie KCK.