Dnia 19 sierpnia o godz. 17:45 na Scenie Rynek 46. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów najpiękniejsze kompozycje ze swoich repertuarów wykonają Ania Szarmach i Frank McComb. Ich wzajemna fascynacja wszelakimi odcieniami muzyki soul, r’n’b oraz jazzu to gwarancja niespotykanego muzycznego show. Koncerty duetu utrzymane są w bardzo kameralnej, niemal intymnej konwencji, która dzięki prostocie i szlachetności akustycznego brzmienia instrumentów ma wprowadzić słuchacza w najbliższy kontakt z żywą muzyką.

Frank McComb to znakomity amerykański soulowo-jazzowy wokalista, klawiszowiec i kompozytor. Za sprawą barwy głosu porównywany do Donny’ego Hathaway’a i Steviego Wondera. Sławę zdobył śpiewając w zespole Buckshot LeFonque. Współpracował z wieloma renomowanymi artystami, w tym z Prince’em, Chaką Khan, Steviem Wonderem, Brandfordem Marsalisem czy Marcusem Millerem.

Ania Szarmach to doceniona przez publiczność i krytyków wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Nominowana do „Fryderyków” oraz „Super Jedynek”. Gościnnie zapraszana do wielu muzycznych projektów. Jej głos można usłyszeć na kilkudziesięciu płytach. Współpracowała m.in. z Edytą Górniak, Natalią Kukulską, Ewą Bem czy Kayah. Wydała cztery solowe albumy. Ostatni „Shades of Love” promuje piosenka „Rolling Stones”, nagrana właśnie z Frankiem McCombem.

Z Frankiem, Ania współpracuje od 2013 roku. Ich pierwsza wspólna trasa koncertowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno publiczności jak i mediów.

Duet na scenie będzie wspierał Maciej Goliński znany szerzej jako Envee – jeden z producentów ostatniej płyty Ani. Nazywany „gentlemanem polskiego clubbingu” Envee to wieloletni spiritus movens wydarzeń kulturalnych oraz współtwórca uznanego w kraju jak również za granicą, kolektywu dj’skiego Niewinni Czarodzieje. Od lat czaruje wysmakowanymi, eklektycznymi setami spod znaku HQ, dalekimi od komercyjnych brzmień. Muzyka afrykańska, brazylijska, tradycje kubańskie i portorykańskie, aż do nowojorskiego disco i hip–hopu to rytmy wpisujące się w jego swoistą wizytówkę.

Ania Szarmach i Frank McComb
19 sierpnia, godz. 17:45
Chmielaki Krasnostawskie – Krasnystaw
FB: https://www.facebook.com/events/496322330561955/