EMPiK Jazz Club proponuje zabawę w jazz, w jego historię, niepowtarzalnie i kultowe nagrania realizowane przez najważniejszych artystów historycznego i dzisiejszego jazzu. Z jednej strony jest to nowoczesny jazz Johna Coltrane’a i ekstrawagancja muzyki Milesa Davisa ale jest też pokłon i respekt dla legendarnych twórców oraz ich muzyki: Duke’a Ellingtona, Charliego Parkera.

Przebojowe piosenki Louisa Armstronga, standardy wyśpiewywane przez Ellę Fitzgerald, Billie Holiday czy Ninę Simone przeciwstawiamy nowoczesnej stylistyce Chicka Corei i Wayne’a Shortera, melodyjny jazz Cheta Bakera, bossa nova Stana Getza, latynoskie rytmy Sergio Mendesa spotykają się z gitarową ekwilibrystyką Paco De Lucii, Johna Scofielda i Johna McLaughlina.

Obraz byłby niepełny, gdyby nie zachwycić się – w takim zestawie – najmodniejszymi twórcami dzisiejszego jazzu: wokalistyką Matta Duska, tematami zawsze modnego Chucka Mangione czy uwielbianego od dekad Quincy Jonesa. Perełki w tej – z konieczności skondensowanej historii jazzu – to nasza, polska szkoła jazzu, z plejadą legend i gwiazd: od Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego przez maestrię Leszka Możdżera, po wirtuozerię zespołów Marcina Wasilewskiego i Marcina Nowakowskiego oraz (mieszczącego się chyba we wszystkich kategoriach dzisiejszej muzyki) zespołu Pink Freud.

Na dzień dzisiejszy w sprzedaży jest 6 części, wszystkie dostępne tutaj.