„Citizen Of Glass”  to tytuł najnowszego albumu Agnes Obel, trzeciego w jej artystycznym dorobku. Krążek ukaże się na rynku 21 października nakładem wytwórni Play It Again Sam. Oto zwiastun tego, co będzie można usłyszeć na płycie.

“Citizen Of Glass”  to następca przełomowego w karierze artystki „Aventine” z 2013 roku. Z tym repertuarem Agnes objechała niemalże cały świat, występując na najbardziej prestiżowych scenach (między innymi Somerset House, Sheperd’s Bush Empire czy Barbican).

Materiał na nową płytę został zarejestrowany, wyprodukowany i zmiksowany przez samą Obel w Aventine-Neukölln oraz w studiu BrandNewMusic w Berlinie.

„Pomysł na tytuł płyty pochodzi od niemieckiego prawniczego zwrotu „gläserner bürger”, który odnosi się do poziomu prywatności jaki jest zagwarantowany prawnie. W sensie medycznym oznacza wiedzę jaką dzisiaj posiadamy na temat budowy, biologii ciała człowieka. Gdybyśmy byli ze szkła wiedzielibyśmy wszystko.  Żyjemy w czasach, gdzie wzrasta oczekiwanie na bycie bardziej otwartym, elastycznym. Ludzie używają siebie jako pewnego rodzaju materiału, odnosi się to nie tylko do artystów. Sam tytuł bardzo motywował mnie do tworzenia nowych rzeczy. Bardzo ważna była koncepcja albumu. Zależało mi na tym, aby motyw „szkła” przewijał się przez wszystkie utwory czy to za pomocą warstwy lirycznej czy użytych instrumentów” – mówi Agnes Obel.

„Citizen Of Glass” będzie dostępny na CD, w formie elektronicznej oraz na czarnym 180g winylu wraz z kodem do ściągnięcia albumu. Krążek można nabyć w przedsprzedaży pod adresem: www.agnesobel.com

„Familiar” to pierwszy singiel jaki do tej pory ujawniła artystka.

Agnes Obel na jesieni zawita do Polski. 11 listopada wystąpi w Starym Maneżu w Gdańsku, a 12 listopada w warszawskiej Stodole.

Agnes Obel_Citizen Of Glass _ Album Cover

Tracklista: 1. Stretch Your Eyes / 2. Familiar / 3. Red Virgin Soil / 4. It’s Happening Again / 5. Stone / 6. Trojan Horses / 7. Citizen Of Glass / 8. Golden Green / 9. Grasshopper / 10. Mary