Jaki jest najlepszy sposób na świętowanie 85. urodzin i 70. rocznicy pracy twórcze? To muzyczna fiesta w towarzystwie utalentowanego śpiewaka – Diego El Cigali.

plakat OMARA PORTUONDO

Omara Portuondo to żywa legenda muzyki kubańskiej, wokalistka Buena Vista Social Club obchodziła właśnie swoje 85 urodziny! Ciągle z wielkimi sukcesami nagrywa i koncertuje. Trudno w to uwierzyć, ale karierę rozpoczynała jeszcze w latach 40-tych ubiegłego wieku w słynnej Tropicanie. W latach 1953 – 1967 współtworzyła Cuarteto d’Aida – słynny kubański kwartet wokalny, który miał okazję wystepować z samym Nat King Cole’m. Była doskonale znana i podziwiana na całym świecie już na wiele lat przed płytą i filmem „Buena Vista Social Club” (1996). Dopiero jednak ten projekt okazał się największym sukcesem komercyjnym w historii muzyki kubańskiej i przyniósł artystce wielką międzynarodową popularność.

Spotkanie Omary Portuondo z Diego el Cigalą, charyzmatycznym wokalistą, który jest mistrzem fuzji gatunków w niezwykły sposób łączącym flamenco z tangiem i tradycyjną muzyką latynoamerykańską to niezwykła uczta muzyczna.

Szczeciński koncert będzie jedynym koncertem w Polsce!

OMARA PORTUONDO & DIEGO EL CIGALA / 85 Anniversary Tour
11 lipca 2016, Szczecin, Zamek