Już niecałe 2 tygodnie pozostały do wielkiego święta muzyki w Ostrawie, festiwalu Colours of Ostrava. Dziś prezentujemy headlinerów 3 dnia festiwalu.

Thievery Corporation, na scenie elektronicznej stanowią klasyczny duet pionierów downtempo, któremu nadali nowoczesny klimat.

Kiedy zaczynaliśmy w 1995 roku, świat muzyki elektronicznej był sztywny i jednokierunkowy – dla nas nie do zaakceptowania. Czuliśmy potrzebę zintegrowania tej muzyki z różnorodnymi kierunkami, które naszym zdaniem wpłynęły na współczesną formę muzyki„.

Powiedział Hilton. Dlatego słuchając bogatej dyskografii Thievery Corporation odnajdziemy brzmienia reggae, funku, popu, new chanson, rytmy rodem z Bollywood, czy afrykańskie i indyjskie melodie. Garza i Hilton dbają przede wszystkim o wyrafinowane dźwięki i spójny kształt, do którego przyczyniają się regularnie goście specjalni, a byli to już m.in Perry Farrell, David Byrne, Astrud Gilberto, Norah Jones, Anoushka Shankar, czy Femi Kuti.

Bywają bardzo romantyczni, a czasami ostrzy politycznie. Nominowani do Grammy za album „Radio Retaliation” w 2008 roku mówili: „Trudno jest po prostu zamknąć oczy i spać, kiedy cały świat za Tobą płonie. Kiedy jesteś artystą, to najwyższy czas rozmawiać.” Na przestrzeni lat Garza i Hilton wspólnie dzielili pasję do brazylijskiej bossa novy, samby i jazzu. Na ostatnim albumie „Saudade Bossa Nova” popłynęli tak bardzo, że zapomnieli o polityce i wyczarowali dźwięki, które przypominają późne popołudnie spędzone w łóżku z drinkiem.

Kodaline to czterech młodych chłopaków grających na stadionie bez reflektorów. Tysiące zapalniczek i tłumy dziewcząt „święcących oczami” są warte więcej niż najjaśniejsze światła. Tkliwy głos Steve’a Garrigana, gitarowe riffy, chórki i harmonia pomiędzy instrumentami akustycznymi a elektroniką, tworzą atmosferę przepełnioną emocjami, którą zwykli dzielić się z publicznością.

 Z jednej strony powiew świeżości i irlandzki urok, z drugiej skojarzenia z U2, Mumford & Sons, czy Snow Patrol. Brzmią jakby najlepszą terapią na złamane serce był rock i wyśpiewywane z najczystszą szczerością wyznanie.
W powierzchownym świecie łatwo jest się zatracić. Ważne jest jednak, by pozostać sobą. Nie tracić czasu na udawanie kogoś innego„.
Odsłony ich teledysków na YouTube liczą się w milionach, a bilety na amerykańską i kanadyjską trasę koncertową sprzedały się w mgnieniu oka. Nie inaczej jest z ich koncertami w słynnej Olympia Theatre Dublin – wejściówki na jeden z trzech występów sprzedały się w trzy minuty. Nie mogło ich również zabraknąć na Glastonbury. Zaistnieli także na dużym ekranie – ich hit „All I Want” znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu „The Fault in Our Stars”.
Boys Noize Live – magazyn Rolling Stone wymienił go w rankingu dziesięciu największych osobistości w świecie DJ-ów, a Beatport okrzyknął najlepszym projektem muzyki elektronicznej trzy lata z rzędu!Jego muzyka to indywidualna mieszanka spod znaku house, acid electro i techno. Kiedyś występował również pod pseudonimami 909d1sco i Kid Alex. Urodził się w 1982 roku w Hamburgu, obecnie mieszka w Berlinie. Od najmłodszych lat pobierał lekcje gry na fortepianie i perkusji, później zaczął interesować się miksowaniem i nagrywaniem muzyki. Swój debiutancki krążek „Oi Oi Oi” wydał w 2007 roku.
Na koncie ma remiksy takich artystów, jak m.in. Skrilex, Editors, Depeche Mode, Röyksopp, Daft Punk, czy Bloc Party. Współpracował również z The Black Eyed Peas, 50 Centem oraz Erolem Alkanem.

Artysta po raz pierwszy wystąpi w Czechach. Do Ostrawy przyjedzie ze świeżym materiałem pochodzącym z nowego, długo wyczekiwanego albumu, a jego koncert zostanie wzbogacony o unikalne wizualizacje.