16 lipca 2016 r. w ramach Ladies’ Jazz Festival 2016 w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbędzie się jedyny, zorganizowany specjalnie z okazji jubileuszu 90 urodzin oraz 85 lat pracy artystycznej Carmen Moreno koncert zatytułowany „Keep swingin’”.

Koncert oprócz prezentacji utworów z repertuaru artystki, będzie bogaty w niepublikowane dotąd materiały pochodzące z rodzinnego archiwum tej niezwykle popularnej w latach ’50 gwiazdy polskiego jazzu, często określanej mianem „Królowej swingu”. W tym szczególnym koncercie Artystce będą towarzyszyć wspaniali instrumentaliści i wokaliści. Wydarzenie będzie absolutnie wyjątkowe i pokoleniowe – między innymi dlatego, że na jednej scenie wystąpi prababcia z prawnuczką!

Specjalne zaproszenie do wzięcia udziału w Festiwalu i pomysł koncertu pochodzą od Dyrektor Artystycznej Ladies Jazz Festival – Urszuli Dudziak.

Mimo tylu lat pracy artystycznej, Carmen Moreno nie doczekała się własnej biografii. Jej wnuczka – również ceniona polska wokalistka jazzowa – Anna Serafińska (gospodyni wieczoru koncertowego) – rozpoczęła pracę nad gromadzeniem materiałów o życiu Artystki.