1 lipca, nakładem firmy Verve Music Group ukaże się prawdziwa gratka dla entuzjastów jazzu na całym świecie: dwupłytowy album „Unheard Bird: The Unissued Takes”, w całości wypełniony niepublikowaną wcześniej muzyką! Wydawnictwo będzie zawierać 58 studyjnych, nieznanych dotąd wersji standardów, nagranych przez Charliego Parkera. W produkcji tego ekscytującego zestawu udział wziął, między innymi, Phil Schaap, wybitny historyk jazzu, obecnie kustosz Jazz At Lincoln Center, który o płycie wypowiada się z nieskrywanym entuzjazmem:

„Te niepublikowane wcześniej wersje to prawdziwy hit! Nie może zresztą być inaczej, skoro mówimy o niesłyszanych dotąd improwizacjach Charliego Parkera, które na dodatek zaprezentowane zostaną w wysokiej jakości dźwięku”.

Odkryte gdzieś w stosie innych materiałów przez byłego współpracownika Normana Granza – założyciela Verve Records, a także producenta tamtych sesji, zapraszają słuchacza do prywatnego królestwa Granza i Parkera – do ich studia, w którym powstawały jedne z najważniejszych nagrań w historii muzyki jazzowej. W dołączonym do płyty bogatym opisie, Schapp oprowadza słuchaczy po wydawnictwie. Opowiadając historię każdej sesji, analizując każde wykonanie, rzuca światło na twórczy proces genialnego „Birda”.