28 czerwca przed publicznością wystąpią zdobywcy 10 nagród Grammy, grupa Take 6. To sześć geniuszy głosu, którzy przez dwadzieścia lat swojej kariery występowali na największych festiwalach jazzowych na świecie. Przez ponad dwadzieścia lat swojej kariery występowali na najsłynniejszych festiwalach muzycznych. Współpracowali z Quincy Jonesem, Steviem Wonderem, Rayem Charlesem, Al Jarreau, Queen Latifah. Kwintesencją ich sukcesu są nie tylko niezwykłe umiejętności wokalne, ale wartości, które ich łączą – wiara, przyjaźń, szacunek i miłość do muzyki. Sześciu geniuszy głosu – Claude McKnight, Mark Kibble, Joel Kibble, Dave Thomas, Alvin Chea, Khristian Dentley – swobodnie porusza się po różnych stylach muzycznych, od soulu, poprzez gospel, R&B aż do popu.

www.youtu.be/Q54l_IkiOj8

Take 6 przebyło długą drogę od swoich pierwszych prób muzycznych w Oakwood College w Huntsville (Alabama), gdzie Claude McKnight stworzył grupę The Gentelman’s Estate Quartet.

Swoją karierę rozpoczynali śpiewając tradycyjne pieśni gospel. Swój debiutancki album „Take 6” wydali w 1988 roku z wytwórnią płytową Warner Brother’s. Przez kolejne lata z powodzeniem występowali na największych festiwalach jazzowych na całym świecie.

www.youtu.be/Kcg9OV8ZVuI

Bilety na koncert dostępne są w kasie Filharmonii i na stronie internetowej.