Na ostatnim czerwcowym koncercie czyli w najbliższą niedzielę 27 o godzinie 20:30 w Pardon, To Tu w Warszawie wystąpi duet, który tworzą wybitny puzonista Samuel Blaser w spotkaniu z jednym z najważniejszych trębaczy młodego pokolenia w Europie – Tomasz Dąbrowski. Obaj muzycy znani są ze swojej ekspresyjności i wirtuozerii, a polączenie puzonu i trąbki obiecuje wyjątkową muzyczną ucztę.

Samuel Blaser – zasłynął z niezwykłej zdolności łączenia zawiłych i na pozór sprzecznych ze sobą kompozycji, co doprowadziło go do momentów, w których, dzięki improwizacjom, spotkać się może muzyka Indian Tihi z operą Wagnera. „Świat muzyki fascynuje mnie bez reszty – mówi – zmuszając mnie do odbycia kolejnej podróży, jak tylko skończę poprzednią. To jak ciągłe odkrywanie i obwieszczanie światu nowych pomysłów. Wierzcie mi, potrafię udowodnić, że ten lśniący instrument może wysłać wiadomość prosto do waszego serca i zmienić wasze życie”.

Tomasz Dąbrowski – znany jest z nagrań grupy TOM TRIO, serii koncertów S-O-L-O: „30 urodziny / 30 miast / 30 koncertów”, projektów z Tyshawn Sorey’em, Kris Davis i Andrew Drury. Dotychczasowe projekty odbiły się szerokim echem, otrzymując znakomite recenzje na całym świecie, co stało się przyczynkiem do tras koncertowych w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Dąbrowski jest członkiem kolektywu muzycznego i wydawnictwa Barefoot Records.