Alicia Keys zagrała główną rolę w krótkometrażowym filmie „Let Me In”, przygotowanym z okazji Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej, święta wszystkich ludzi niosących pomoc humanitarną w rejonach objętych konfliktami zbrojnymi i katastrofami naturalnymi.

Tematem 12-minutowego filmu jest narastający problem migrujących dzieci. „Kryzys humanitarny” dotyczy setek tysięcy samotnych dzieci, uciekających z Ameryki Łacińskiej do Stanów Zjednoczonych przed biedą i przemocą.

Według danych za rok 2014, ponad 57 tysięcy nieletnich przekroczyło granicę Stanów Zjednoczonych. Aresztowane dzieci trafiają do specjalnych ośrodków, które często nie spełniają większości podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa. Następnie nieletni odsyłani są do krajów pochodzenia i bez znaczenia pozostaje przyczyna emigracji.

Byłam wstrząśnięta, kiedy zdałam sobie sprawę, że na świecie żyje obecnie więcej uchodźców, niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedziała Keys. „Tworząc ten film, chcieliśmy wywołać dyskusję, jak byśmy się czuli, gdybyśmy to my byli zmuszeni do opuszczenia swoich domów, skazani na tułaczkę po bezpieczniejsze życie?”

Problem nieletnich imigrantów nie jest problemem jedynie Amerykanów, dlatego w filmie zobaczymy również zdjęcia z innych rejonów świata. Granice z rzędami siatek z drutami kolczastymi, metalowymi gęsto ustawionymi prętami wchodzącymi głęboko w morze przy linii brzegowej wszędzie wyglądają podobnie.

W filmie usłyszymy piosenkę „Hallelujah”, pochodzącą z zapowiadanego przez artystkę nowego albumu.

www.youtu.be/v-1hpZzJpmg