HoTS to zespół, który powstał w 2011r. Nie jest to jednorazowy projekt muzyczny, ale wspólna długofalowa praca i muzykowanie. Szukamy własnego brzmienia – nowoczesnego, nawiązującego do tradycji europejskiego jazzu, ale będącego przede wszystkim wyrazem naszej wyobraźni i wrażliwości muzycznej. Nasza muzyka to wyłącznie autorskie kompozycje lidera zespołu Mikołaja Poncyljusza.

W lutym 2015 r. ukazał się debiutancki album zespołu – „Harmony Of The Spheres” wydany przez V Records. Płyta zdobyła fantastyczne recenzje i zaowocowała koncertami w Polsce i za granicą. Zespół od początku istnienia zagrał już ich ponad 50.

Braliśmy udział w festiwalu Fama, gdzie pod dyrekcją Włodka Pawlika tworzyliśmy projekt pod nazwą „Laboratorium muzyki – We are from here”, z którym graliśmy także na festiwalu „Wszystkie Strony Świata” w Puławach. W czerwcu 2015 wygraliśmy konkurs na „Młodą Scenę Jazzową” którego nagrodą był występ w listopadzie 2015 na festiwalu Jazz Jantar. W Styczniu 2016 wyruszyliśmy na pierwszą zagraniczną trasę koncertową obejmującą 12 koncertów w Czechach. Zwieńczeniem trasy był występ na „18-th International Music Festival Jazziniec”, który mieliśmy zaszczyt otworzyć.

Koncert nad wisłą będzie fantastyczną okazją do zaprezentowania materiału który znajdzie się na drugiej płycie zespołu. Premiera już we wrześniu. Start o godz. 21:00, wstęp wolny.