29 maja na polskim kanale BBC Brit pojawił się całkiem nowy Top Gear. Z okazji premiery BBC Brit wspólnie ze Smolikiem inaugurują muzyczny projekt napędzany mocą samochodowych silników!

Od soboty 4 czerwca przez dwa tygodnie polscy fani Top Gear mogą przesyłać dźwięki wydawane przez swoje samochody takiej jak ryk silników, klaksonów czy choćby dźwięk mrugających świateł awaryjnych. Nadesłane przez maniaków motoryzacji odgłosy, wraz z klasycznymi instrumentami i elektroniką, będą miały szansę być wykorzystane w unikalnej muzyczno-motoryzacyjnej kompozycji przygotowanej przez znanego i cenionego producenta Smolika. To będzie muzyczne dzieło, jakiego jeszcze nikt do tej pory nie stworzył!

„Jestem wielkim fanem motoryzacji, więc kiedy zaproponowano mi udział w tym nietypowym projekcie z okazji premiery Top Gear w BBC Brit, poczułem, że to zdecydowanie wyzwanie dla mnie. Zabawa i badanie, jak muzyka i samochody mogą współgrać, by w efekcie stworzyć piękną kompozycję z wykorzystaniem dźwięków dostarczonych przez fanów, to ukłon w stronę wszystkich szaleńców, dla których życie bez motoryzacji nie istnieje oraz dla programu, który kochają”. – przyznaje Smolik