Na fizyczną wersję najnowszego albumu Jamesa Blake’a, którego możemy posłuchać od jakiegoś czasu będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Premiera przełożona została na 3 czerwca. Krążek zawiera 17 utworów, w tym wcześniej opublikowane „Modern Soul” and „Timeless”. W utworze „I Need A Forest Fire” wziął udział Bon Iver, a tytułową piosenkę „The Colour In Anything” współtworzyli i współprodukowali odpowiednio Frank Ocean i Rick Rubin. Autorem niezwykłej okładki jest uznany ilustrator Quentin Blake.

james-blake-the-colour-in-anything-640x640

James Blake współpracuje z wieloma artystami współczesnej sceny muzycznej. Jego głos pojawia się w utworze „Forward” z najnowszego albumu Beyoncé, James jest także producentem tej piosenki oraz współautorem „Pray You Catch Me”.

James Blake po wydaniu albumu Overgrown w 2013 roku otrzymał nominację do Grammy Awards 2014 w kategorii „Best New Artist” oraz BRIT Awards 2014 w kategorii „British Male Solo Artist”. Koncertów Jamesa Blake’a można posłuchać na całym świecie: od Glastonbury po Sydney czy Japonię.