Filharmonia w Szczecinie kończy sezon mocnym jazzowym brzmieniem. Na przełomie czerwca i lipca odbędą się trzy koncerty, w których wystąpią: Włodek Pawlik, Take 6 oraz Al Jarreau Duo. To również zwieńczenie cyklu jazzowego ESPRESSIVO.

Podczas koncertu 26 czerwca w Filharmonii w Szczecinie zostanie zaprezentowana premierowo najnowsza symfoniczno-jazzowa płyta Włodka Pawlika. Album „Włodek Pawlik – 4 Works 4 Orchestra” będzie miał swoją ogólnopolską premierę 24 czerwca.

28 czerwca przed publicznością wystąpią zdobywcy 10 nagród Grammy, grupa Take 6. To sześć geniuszy głosu, którzy przez dwadzieścia lat swojej kariery występowali na największych festiwalach jazzowych na świecie.

Al Jarreau to znakomity amerykański wokalista jazzowy, improwizator, siedmiokrotny laureat Grammy, który wystąpi w Filharmonii w Szczecinie 1 lipca. 76-letni obecnie muzyk to nie tylko doskonały wokalista, ale też świetny artysta estradowy, który zapewni publiczności niezapomniane wrażenia.

Bilety na wszystkie trzy koncerty dostępne są w kasie Filharmonii i na stronie internetowej.

Wydarzeniu towarzyszy unikatowy plakat Rafała Olbińskiego – legendarnego plakacisty, malarza i rysownika, specjalnie stworzony na tę okazję.

Espressivo - plakat Rafała Olbińskiego