Rozłożymy The Beatles na czynniki pierwsze i złożymy na nowo, trochę bardziej awangardowo – tak nową edycję trasy koncertowej Spragnieni Lata zapowiada dyrektor artystyczny projektu Tymon Tymański.

Cydr Lubelski i yMusic do współpracy zaprosili Natalię Grosiak, Natalię Przybysz i Krzysztofa Zalewskiego. Podczas tegorocznej edycji, artyści zmierzą się z piosenkami The Beatles. Utwory z albumu „The White Album” zaprezentowane zostaną we współczesnych aranżacjach.

Spragnieni Lata to cykl koncertów prezentujących najnowsze projekty młodych polskich muzyków.

W piątej edycji trasa po raz pierwszy ma formułę orkiestry. Wszystkim wokalistom towarzyszyć będzie ten sam skład muzyków: The Transistors. Za aranżacje utworów The Beatles odpowiada Tymon Tymański, który przyznaje, że pomysł narodził się, kiedy w wieku 13 lat po raz pierwszy usłyszał „The White Album”.

– Szykujemy coś nowego i jednocześnie starego. Klasyczny materiał z The White Album Beatlesów zagramy na przekór i inaczej. To będzie Biały Album Pokolorowany – zapowiada Natalia Przybysz, kiedyś wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B „Sistars”, dziś znana z solowych projektów, triumfatorka Fryderyków w 2015.

– Mamy świetny skład. Natalia Przybysz to cudowna rockowo-soulowa wokalistka, Krzysiek Zalewski – świetny wokalista i gitarzysta, kompozytor, Natalia Grosiak – wokalistka jazzowa z Wrocławia, o wspaniałym głosie, liderka zespołu Mikromusic. Wspierać nas będzie zespół muzyków ze składu Tymon & The Transistors czyli zappowski skład, para jazzowy, w którym występują dęte instrumenty, fortepian, dwie gitary. Beatlesów zinterpretujemy troszeczkę na jazzowo – zdradza Tymon Tymański, wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik, twórca pojęcia yass.

– Będziemy się zmagać z największą legendą. To więcej niż wyzwanie, ale wierzę że damy radę, zaproponujemy coś prosto z serca – podkreśla Krzysztof Zalef Zalewski, muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista.

– To są najmniej znane, ale też najbardziej odjechane piosenki Beatlesów. Będzie kolorowo: sporą dawkę energii zapewni zespół Tymona i pozostali wokaliści, a ja wprowadzę do projektu delikatniejszy odcień – uzupełnia Natalia Grosiak, liderka zespołu Mikromusic, grającego muzykę z pogranicza pop, jazz, trip hop oraz fusion.

Jedyną okazją do usłyszenia tego lata na żywo nowych aranżacji The Beatles będą otwarte, bezpłatne koncerty trasy Spragnieni Lata. Odbędą się w 6 miastach Polski. Na wielki finał organizatorzy zapraszają 17 września do Lublina w ramach Lubelskiego Święta Młodego Cydru.

Trasa-Spragnieni-Lata-2016