Andrzej Olejniczak i Władysław „Adzik” Sendecki w latach 70. wraz z Jarkiem Śmietaną, Janem Cichym i Benedyktem Radeckim tworzyli zespół Extra Ball. Później wspólnie założyli formację Sunship, którą do dzisiaj uważa się za jedną z najważniejszych grup jazzowych lat 70. W 1979 r. drogi muzyków rozeszły się; Andrzej Olejniczak zasilił skład String Connection, a w 1984 r. wyjechał do Hiszpanii. Władysław Sendecki wyemigrował w 1981 r. do Niemiec, a następnie do Szwajcarii, gdzie mieszka do dziś. Został cenionym muzykiem sesyjnym i koncertowym. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Billy Cobham, Michael i Randy Brecker, Marcus Miller czy Jaco Pastorius. Po wieloletniej przerwie muzycy w 1999 r. zagrali razem na koncercie we Frankfurcie nad Menem i postanowili wznowić współpracę. Od tego czasu występują wspólnie w różnych projektach, gościli m.in. na festiwalu Jazz im Palmengarten we Frankfurcie, Semana Grande de Bilbao (w projekcie Andrzeja Olejniczaka na kwartet jazzowy i orkiestrę symfoniczną), Krakowskie Noce Jazzowe, Gulf Jazz Festival, Bilbao BBK Ciclo Jazz. Ich występ na IV Letniej Akademii Jazzu w Łodzi w 2011 r. został uznany za jedno z największych wydarzeń tego festiwalu. Program koncertów kwartetu opiera się głównie na autorskich kompozycjach obu liderów, które prezentują szeroki wachlarz brzmień: od współczesnego hard bopu do free-jazzu, z wpływami polskiej muzyki klasycznej i ludowej oraz muzyki hiszpańskiej.

OLEJNICZAK/SENDECKI Quartet: Andrzej Olejniczak – saksofon / Władysław „Adzik” Sendecki – fortepian / Michał Barański – kontrabas / Mark Mondesir – perkusja
Sobota, 21.05.2016, godz. 20:30
12on14 Jazz Club
, ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa

BILETY: I pula (przedsprzedaż) – 80 PLN / II pula (w dniu koncertu) – 88 PLN

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12o14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.