Gdzie najlepiej słuchać Chopina? W minioną niedzielę przekonaliśmy się, że #najlepiejwlazienkach. Jednak muzyka kompozytora towarzysząca publiczności w podróży już wkrótce sprawi, że przekraczanie granic zyska nowy i symboliczny wymiar.

Inauguracja Koncertów Chopinowskich_fot_D_Senkowski_2

fot. D. Senkowski

Mecenasem 57. Sezonu Koncertów Chopinowskich jest Lotnisko Chopina w Warszawie, które jest największym portem lotniczym w Polsce i jednym z największych w Europie Centralnej. Istnieje już od 1934 roku. W 2015 roku z usług lotniska skorzystało ponad 11,2 mln. pasażerów, czyli blisko połowa z całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce.

Inauguracja Koncertów Chopinowskich_fot_D_Senkowski_1

fot. D. Senkowski

21 maja organizatorzy zaplanowali wydarzenie wyjątkowe, które pozwoli nadać podróży niecodzienny wymiar i pokaże, że muzyka Fryderyka Chopina przełamuje granice zarówno dosłownie jak i w wymiarze symbolicznym. Będzie to pierwsza okazja by muzyki Fryderyka Chopina posłuchać na lotnisku jego imienia w profesjonalnym wykonaniu. Z koncertem wystąpi pianista Adam Mikołaj Goździewski, uczestnik zeszłorocznego XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Jest laureatem czołowych nagród prestiżowych, międzynarodowych konkursów pianistycznych w Polsce jak i poza jej granicami. Jako solista i kameralista koncertował w Polsce m. in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Filharmonii Łódzkiej, na Zamku Królewskim w Warszawie, na Międzynarodowym Festiwalu „Chopin i jego Europa”, na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Dusznikach-Zdroju, a także za granicą. Artysta zagra m.in. Balladę F-dur op. 38, Walce op. 70 oraz Poloneza Es-dur op. 22.