Bernard Maseli współpracował między innymi z takimi muzykami jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford. W Trójce podczas specjalnego koncertu będzie świętował 30 lat na scenie.

Bernard Maseli w studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpi w niedzielę (15.05) o godz. 20:05.

Wraz z zespołem Walk Away nagrał dziesięć płyt długogrających i brał udział we wszystkich największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą. W latach 1985-87 współpracował z zespołem Young Power, z którym nagrał dwie płyty. W 1992 roku wraz z pianistą Zbigniewem Jakubkiem zakłada duet pod nazwą “BACK IN”. Od 1995 roku rozpoczyna trwająca do dziś współpracę ze znakomitym basistą Krzysztofem Ścierańskim. Od kilku lat zajmuje się również produkcją muzyczną. Od 20 lat zajmuje pierwsze miejsce w kategorii wibrafon, w ankiecie “Jazz Top” miesięcznika “Jazz Forum” oraz wysokie miejsca jako kompozytor i aranżer. Również od 20 lat jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Katowickiej Akademii Muzycznej.

W 1999 roku wraz z saksofonistą Jerzym Główczewskim i wokalistą Kubą Badachem, utworzył pierwszy swój projekt autorski pod nazwą The Globetrotters. Od 2006r wraz z Krzysztofem Ścierańskim, Markiem Raduli oraz Paulem Vertico jest członkiem formacji „COLORS”. W 2004 roku nawiązuje współpracę z kompozytorem Zbigniewem Preisnerem, który w 2007 roku zaprasza go do nagrania płyty “Silence, Night And Dreams”. Płyta została nagrana w gwiazdorskiej obsadzie m.in. Teresa Salgueiro-voc, Lars Danielsson-bass, John Parricelli-guit.

W 2009 roku rozpoczyna również swój nowatorski solowy projekt pod nazwa “DIARY” w którym w maksymalnym stopniu eksploruje możliwości współczesnej elektroniki. W 2011 roku jako jeden z nielicznych polskich muzyków jazzowych otrzymuje zaproszenie do współpracy z amerykańskim kwartetem pod wodzą gitarzysty Deana Browna (Dean Brown,Marvin „Smitty” Smith,Hadrien Feraud,Bernard Maseli) i odbywa entuzjastycznie przyjęte tournee oraz nagrywa płytę Browna “Unfinshed Business”.

Bernard Maseli współpracował między innymi z takimi muzykami jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern, Frank Gambale, David Fiuczyński, Eric Marienthal, Bob Malac ,Bill Evans, Matthew Garrison,Manou Gallo,Paco Sery, Dave Samuels,Victor Mendoza,Marvin „Smitty” Smith,Hadrien Feraud, Ewa Bem, Lora Szafran,Anna Maria Jopek,Grzegorz Skawinski, Mieczysław Szcześniak i wielu innych. Jest autorem wielu kompozycji i aranżacji (również produkcje radiowe) i nagrał ponad siedemdziesiąt płyt.