Dzisiaj o godz.21.30 w Hariss Piano Jazz Bar odbędzie się finał IV cyklu Directions In Music Pawła Kaczmarczyka. Koncert zorganizowany został z okazji z okazji 19-tych urodzin klubu Harris. Wystąpią: Derrick McKenzie (JAMIROQUAI), Paweł Kaczmarczyk, Michał Barański, Marek Podkowa oraz Tomas Celis Sanchez. Dzisiejszy koncert poświęcony zostanie twórczości znakomitego Jaco Pastorius.

Directions in Music, zapoczątkowany przez Pawła Kaczmarczyka we wrześniu 2010 roku, to projekt, który jest wynikiem muzycznych fascynacji tego młodego i utytułowanego pianisty jazzowego. Ma na celu przekrojową prezentację twórczości najwybitniejszych osobowości świata jazzu, które zainspirowały wiele pokoleń muzyków i słuchaczy. Każdy koncert to nie tylko spotkanie z historią muzyki jazzowej, ale także możliwość posłuchania na żywo wybitnych gości zapraszanych przez Pawła Kaczmarczyka.

Jaco Pastorius to amerykański muzyk, kompozytor, piosenkarz oraz multiinstrumentalista, wirtuoz gitary basowej. Określany jako Jimi Hendrix gitary basowej, bowiem – podobnie jak Hendrix gitarę elektryczną, a John Coltrane saksofon – Pastorius zrewolucjonizował grę i brzmienie gitary basowej.