Genialny kubański pianista Alfredo Rodriguez wystąpi po raz pierwszy w Krakowie 26 kwietnia 2016 roku. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w ramach XXII edycji Międzynarodowego Festiwalu Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie. Projekt rekomendowany jest jako Quincy Jones Presents.

Alfredo Rodriguez, 24 letni kubański pianista jest jednym z największych odkryć muzycznych ostatnich sezonów nazywany nową, wschodząca gwiazdą w USA. Jest gościem prestiżowych festiwali, otrzymuje entuzjastyczne recenzje, opinie krytyków, dyrektorów największych festiwali, autorytetów muzycznych jak Quincy Jones, Herbie Hancock, Wynton Marsalis, Michel Legrand. W 2006 roku został jednym z 12 pianistów z całego świata, którzy wystąpili na prestiżowym Montreux Jazz Festival. To był jego pierwszy koncert poza Kubą i ten niezwykle błyskotliwy debiut otworzył mu drogę do kariery. Na tym festiwalu odkrył go Quincy Jones słynny kompozytor, producent, muzyk wielokrotnie nagradzany Grammy który, stał się jego mentorem, partnerem muzycznym i producentem. Kubański pianista otrzymał wiele zaproszeń i wystąpił w tak prestiżowych miejscach jak: Newport Jazz Festival, Playboy Jazz Festival w Hollywood, Music Festival w Austin w Teksasie, Detroit Jazz Festival, Monterey Jazz Festival, San Francisco Jazz Festival, Gilmore Jazz Festival. Solowym koncertem uświetnił prestiżowe Winspear Opera AT& Performing Art. Center w Dallas obok Herbie Hancocka, Michel Camilo. Alfredo Rodriguez jest synem znanego kubańskiego muzyka nazywanego „Elvisem Kuby”. Urodził się w Hawanie. Studiował fortepian w prestiżowym Manuel Saumell Classical Music Conservatory w Hawanie. Inspiruje go muzyka Bacha, Beethovena, Strawińskiego, Monka, Billa Evansa, Herbie Hancocka i swego mentora – Quincy Jones’a. Z Quincy Jonesem skomponował muzykę „ Better City, Better Life” która stała się oficjalną melodią/piosenkę World Expo 2010 w Szanghaju. Słynny muzyk i kompozytor został jego producentem.

W „Tocororo”– jego nowym albumie dla Mack Avenue Records – przekazywane przez niego opowieści symbolizuje narodowy ptak Kuby – Tocororo. Tytułowy Tocororo jest ptakiem, który w klatce umiera ze smutku, odzwierciedla on nie tylko samo dążenie do wolności, ale też jej konieczność.