Podczas Fryderyków 2016 ruszyła akcja społeczna promująca legalny streaming.

Apel PLAY, do którego przyłączyło się wiele artystów, m.in. Smolik i Kev Fox, Dawid Podsiadło, Aga Zaryan, Ewa Farna, Wojciech Mazolewski, L.U.C, Sidney Polak, był jasny – Wspieraj legalną muzykę. #playtidal! Operator podczas święta polskiej muzyki, gali Fryderyków 2016, zainicjował kampanię społeczną, której celem jest zachęcenie Polaków do korzystania wyłącznie z legalnych źródeł muzyki cyfrowej. Ponad 300 tysięcy użytkowników TIDAL w PLAY już to zrobiło.

W imieniu TIDAL w PLAY – oficjalnego partnera muzycznego Fryderyki 2016, Łukasz Jakóbiak, twórca internetowego talk-show 20m2, zapytał gwiazdy polskiej muzyki jaki jest ich stosunek do tego problemu.

Podczas tegorocznych Fryderyków 2016 TIDAL w sieci PLAY pełnił funkcje oficjalnego partnera muzycznego tej imprezy. Dlaczego? Bo dzięki promocji „Muzyka przeszła do PLAY”, w ramach której abonenci PLAY dostali nieodpłatnie dostęp do TIDALa, sieci udało się zachęcić ponad 300 000 Polaków, do korzystania z w pełni legalnego źródła muzyki w streamingu. Operator przypominał, że dzięki temu artyści otrzymują wynagrodzenie za swoją twórczość.

Smolik i Kev Fox (Zwycięzcy Fryderyki 2016 w kategorii ALBUM ROKU ELEKTRONIKA I ALTERNATYWA) Smolik:

„Streaming jest przyszłością nieuniknioną. Nasza muzyka jest w serwisach streamingowych, jest w TIDALu. Sam czasem korzystam z takich rzeczy, szukam tam muzyki. To jest przyszłość”

fot. Podlewski/AKPA
fot. Podlewski/AKPA

Aga Zaryan:

„Musimy iść za czasem, również my, jazzmani”

fot. Podlewski/AKPA
fot. Podlewski/AKPA