6 maja 2016 r. będzie wyjątkowym dniem dla wszystkich fanów Melody Gardot. Tego dnia, za pośrednictwem Eagle Rock Entertainment ukaże się bowiem “Live At The Olympia Paris” – pierwsze w karierze artystki wydawnictwo DVD, które będzie również dostępne na Blu-Ray oraz w formatach cyfrowych. Koncert, podczas którego piosenkarka wykonała swoje największe przeboje, takie jak: „Same To You”, „Baby I’m A Fool”, „Who Will Comfort Me”, „Preacherman”, „Les Etoiles”, czy „She Don’t Know”, został sfilmowany w październiku ubiegłego roku.

melody-gardot-live-at-the-olympia-paris_030515

Muzykę urodzonej w Filadelfii Melody Gardot trudno przypisać do określonego gatunku. Artystka bywa zmysłowa, uczuciowa i introwertyczna, by za chwilę stać się bardziej drapieżna i ekspresywna. Taki też był występ nominowanej do nagrody Grammy piosenkarki i kompozytorki, który obejrzeli fani zgromadzeni w legendarnej paryskiej sali koncertowej, pamiętającej czasy Belle Époque. Grającej zarówno na gitarze jak i na fortepianie Gardot, towarzyszył będący w doskonałej formie zespół. W repertuarze znalazły się głównie utwory z ostatniego jak do tej pory studyjnego albumu artystki “Currency Of Man” oraz poprzedzającego go wydawnictwa “My One And Only Thrill” z 2009 roku, choć muzycy postarali się też o kilka niespodzianek.

Melody Gardot to nie tylko niezwykła kompozytorka wokalistka i performerka. To także symbol niespotykanej wytrwałości i odporności na przeciwności losu. W wieku 19 lat, Gardot uległa poważnemu wypadkowi, w wyniku którego odniosła rozległe obrażenia głowy. Jej miłość do muzyki była dla niej najlepszą terapią podczas długich miesięcy hospitalizacji. W 2005 roku artystka wydała swoją debiutancką EPkę o wymownym tytule: “Some Lessons: The Bedroom Sessions”.

“Live At The Olympia Paris” jest wydawnictwem wyjątkowym, sama Gardot nie mogłaby sobie wymarzyć bardziej efektownego debiutu na DVD.

Tracklista:
1. Don’t Misunderstand / 2. Same To You / 3. She Don’t Know / 4. Bad News / 5. March For Mingus / 6. Morning Sun / 7. Les Etoiles / 8. Baby I’m A Fool / 9. Who Will Comfort Me / 10. Preacherman / 11. It Gonna Come