Po prawie trzech miesiącach od premiery, Brandy opublikowała teledysk do swojego singla „Beggin’ and Pleadin’„, za produkcję którego odpowiada duet Pop & Oak, czyli Warren Felder i Andrew Wansel.

Klip został nakręcony w Downtown w Los Angeles, zaś jego reżyserem jest sama Brandy we współpracy z Mike Ho.

Jakiś czas temu artystka opowiedziała o singlu słowami:

Ta piosenka jest wolnością. Wolnością, swobodą (…) w wyrażeniu siebie w najbardziej ciekawy, wyrazisty sposób. (…) Lubię brzmienie tego kawałka. Jak go słucham, to mam wrażenie, że to śpiewa ktoś inny, a nie ja. (…) Ta piosenka powoduje, że czuję się władcza. (…) Nie mogę doczekać się, aż zaprezentuję ten utwór na żywo, na pewno będzie wtedy dużo energii.

Artystka dodała, że kawałek powstał po dość trudnym rozstaniu:

Mówią, że jak przechodzisz przez coś tak pełnego bólu, przez co ja przeszłam, to wtedy powstaje dobra piosenka. Ja wykorzystałam ten moment, by połączyć go ze swoimi uczuciami oraz stworzyć wokal zmieniający życie. Teraz jestem z siebie szczęśliwa, co jest wyzwalające. Nigdy nie czułam się tak, jak czuję się teraz.

Singiel zapowiada nową płytę Brandy, który nagrywany jest w Los Angeles, zaś materiał jest głównie autorstwa samej wokalistki. Ostatni album Brandy Norwood pt. “Two Eleven” ukazał się w 2012 roku. Była ta szósta płyta w dorobku artystki.