Kto by pomyślał, że jesień najlepiej witać piosenkami na smyczki i anielski głos! – takie zdanie pojawiło się w jednej z recenzji ostatniej płyty Julii Holter.

www.youtube.com/watch?v=OERixQR-hxY

8 listopada artystka wystąpi na Festiwalu Ars Cameralis z jedynym polskim koncertem tego roku! Julia Holter to amerykańska piosenkarka, multiinstrumentalistka i kompozytorka tworząca alternatywny pop. Współpracowała między innymi z Nite Jewel, Danielem Wohlem, Ducktails czy Lindą Perhacs. Debiutowała nagranym we własnej sypialni albumem „Tragedy” w 2011 roku. Jej kolejne płyty: „Ekstasis” i „Loud City Song” tylko ugruntowały pozycję Holter w świecie alternatywnej piosenki.

www.youtu.be/X2JgMniIpRM

Jej ostatni krążek – „Have You In My Wilderness” – ukazał się w ubiegłym roku i okazał się dla artystki mniej więcej tym, czym „Ok Computer” dla Radiohead czy „Nevermind” dla Nirvany. Płyta przyniosła zachwyt krytyki (większość opiniotwórczych magazynów umieściła te płytę na wysokich miejscach w dorocznych podsumowaniach), a przede wszystkim uwielbienie światowej publiczności. Trudno się dziwić. Jej muzyka łączy bowiem awangardowe inklinacje z kameralną, konfesyjną piosenką i nieco barokową formą czy aranżami kompozycji. Być może wkrótce, pojawiające się od czasu do czasu porównania Julii Holter do Kate Bush, okażą się wielkim komplementem dla tej drugiej.

Bilety na koncert Julii Holter w ramach Festiwalu Ars Cameralis 2016 trafią do sprzedaży w czerwcu.