Już 20 kwietnia Benjamin Clementine uświetni swoim występem tegoroczną galę Fryderyków!

Z tej okazji na rynku polskim ukaże się wersja deluxe Jego debiutanckiego albumu „At Least For Now”. Album zawiera wcześniej niepublikowane kompozycje, w tym najnowszy singiel „I Won’t Complain”, który towarzyszy kampanii promocyjnej najnowszego zapachu marki Burberry.

Benjamin Clementine w ramach promocji swojego debiutanckiego albumu „At Least For Now” odwiedził Polskę dwa razy! Podczas swojej pierwszej wizyty wystąpił m.in. w radiowej Trójce i w studio DDTVN! Podczas swojej drugiej wizyty wystąpił na festiwalu ORANGE WARSAW FESTIVAL!

Benjamin Clementine reedycja cover

Debiutancka płyta zdobywcy prestiżowej Mercury Prize 2015! Benjamin Clementine to talent jakiego nie było od dawna na brytyjskiej scenie muzycznej, choć karierę zawdzięcza tak naprawdę pobytowi w Paryżu. Czerpiący z jednej strony z piosenki francuskiej, ale też fascynujący się rockiem i Marią Callas, klasycznie wykształcony pianista to oryginał na miarę Leonarda Cohena czy nawet Billie Holiday.

Szczery do bólu, głosem jakiego nie ma nikt, w niemal ekshibicjonistycznych kompozycjach opowiada swoje własne przeżycia. Muzycznie zręcznie krążąc między bluesem, folkiem, jazzem, a klasyczną piosenką francuską.

Wszystko zaczęło się 5 lat temu, kiedy niespełna 20-letni Benjamin Clementine rozczarowany życiem w Londynie, w przypływie impulsu kupił bilet w jedną stronę do Paryża. Pierwsze miesiące były niezwykle ciężkie. Młody artysta dorabiał grając na ulicy i w paryskim metrze. To tam został odkryty przez producentów. Jednocześnie zaczął też eksplorować dziedzictwo francuskiej piosenki – Brela, Ferré, Aznavoura… Ta muzyka zmieniła jego życie i dała inspirację do podzielenia się własnym doświadczeniem w swoich własnych piosenkach. Złamane serce, konflikty rodzinne, samotna włóczęga – to wszystko podsyciło wyobraźnię Benjamine’a. „At Least For Now” stało się jego prawdziwą muzyczną autobiografią. „Śpiewam to, co mówię, mówię to czuję, czuję to co gram” – podsumowuje swoją twórczość artysta.