Al Di Meola, amerykański wirtuoz gitary dołącza do Największej Gitarowej Orkiestry Świata, która 1 maja we Wrocławiu będzie próbowała ustanowić nowy Rekord Guinnessa w ilości wspólnie grających gitarzystów!

Artysta zagra krótki recital dla tysięcy gitarzystów zgromadzonych na wrocławskim rynku, a o godz. 18.00 wystąpi z kameralnym koncertem w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, w którym wspomagać go będą: wybitny gitarzysta klasyczny Krzysztof Pełech oraz wirtuoz gitary figerstyle Adam Palma.

Al Di Meola należy do absolutnej czołówki światowej sceny jazzowej. Jest także powszechnie uważany za jednego z najważniejszych i najciekawszych gitarzystów na świecie. Jego wspaniała technika, połączona z pasją i inteligencją, pozwoliła mu zdobyć aż 13 nagród prestiżowego „Guitar Player Poll” – najwięcej nagród przyznanych indywidualnemu wykonawcy przez ten magazyn w jego 20-letniej historii. Stał się najmłodszym gitarzystą na ich liście „Gallery of Greats”. Al Di Meola debiutował w roku 1974 w słynnej formacji Return to Forever (obok Di Meoli grali tam Chick Corea, Stanley Clarke i Lenny White). Z grupą tą nagrał 3 legendarne albumy i otrzymał nagrodę Grammy i Złote Płyty za „No Mystery” i „Romantic Warrior”. Po odejściu z Return to Forever Al Di Meola rozpoczął swoją karierę solisty, która zaowocowała ponad dwudzistoma płytami solowymi i dwoma w słynnym gitarowym trio John McLaughlin – Al Di Meola – Paco De Lucia. Współpracował rówież z takimi sławami, jak Paul Simon, Phil Collins, Carlos Santana, Larry Coryell, Steve Winwood, Wayne Shorter, Herbie Hancock i Stevie Wonder.

Al Di Meola uczestniczył już w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu w roku 2011 – po pięciu latach powraca, by znów oddać muzyczny hołd Jimiemu Hendrixowi!
W tegorocznym gitarowym święcie wezmą udział również: brytyjska legenda rocka Status Quo, holenderska grupa Within Temptation, pochodząca z Niemiec formacja Guano Apes, power metalowy DragonForce, wirtuoz gitary Scott Henderson oraz rodzima gwiazda – zespół Dżem.

1 maja warto odwiedzić Wrocław, który w 2016 roku pełni zaszczytną funkcję Europejskiej Stolicy Kultury!

Thanks Jimi Festival jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aktualne informacje oraz instrukcje jak zagrać na Gitarowym Rekordzie Guinnessa znajdziesz na stronie www.heyjoe.pl.

1.05.16 godz.18.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Gitarowy Rekord Guinnessa 2016 – Mistrzowie Gitary
AL DI MEOLA
KRZYSZTOF PEŁECH
ADAM PALMA

bilety: 120 zł – I miejsca, 90 zł – II miejsca, 50 zł – wejściówki dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016

Wejściówki będą ważne wyłącznie z opaską uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016

Bilety i wejściówki upoważniają również do późniejszego uczestnictwa w Koncercie Gwiazd:
1.05.16 godz. 17.30 Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław
Status Quo, Within Temptation, DragonForce, Guano Apes, Dżem, Scott Henderson

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl / rezerwacje: bilety@o2.pl