Good Taste Production ma zaszczyt zaprosić na dwa koncerty Tomasz Stańko New York Quartet, które odbędą się 11 kwietnia o godzinie 19:00 w warszawskim Teatrze Roma oraz 12 kwietnia o godzinie 19:00 w Centrum Kongresowo – Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

tomasz stanko koncerty wawa poznan

Tomasz Stańko według tygodnika The New Yorker “jeden z najbardziej oryginalnych i nowatorskich na trębaczy jazzowych świata”, legendarny polski trębacz Tomasz Stanko zawsze występuje w towarzystwie najciekawszych muzyków na scenie. Dzieląc swój czas między Warszawę i Nowy Jork nagrał serię nasyconych liryzmem sesji dla ECM. Jego ostatni projekt, The New York Quartet, to gwiazdorska konstelacja. Tworzą ją: pianista David Virelles i perkusista Gerald Cleaver – rdzeń zespołu z wydanego przez ECM albumu Stańki “Wisława”, oraz kontrabasista Reuben Rogers.

Od wczesnych lat 1960-tych uznawany za wybitny talent, Stańko od początku był nowatorem, podążał za koncepcjami Ornette Colemana, Cecila Taylora i George’a Russella. Przyznaje, że swą harmoniczną wrażliwość zawdzięcza pianiście Krzysztofowi Komedzie, kompozytorowi niezapomnianej muzyki do filmów Romana Polańskiego “Nóż w wodzie” i “Dziecko Rosemary”. Bez względu na to z kim i o czym gra, Stańko zawsze budzi poczucie głębi i przestrzeni, które od dawna kojarzą się z wytwórnią ECM. Nawet w swych najbardziej abstrakcyjnych kompozycjach każdą nutę nasyca czułością i smutkiem, jest jak narrator, który nigdy nie gubi wątku swych opowieści.

SKŁAD ZESPOŁU
Tomasz Stanko – trąbka
David Virelles – fortepian
Reuben Rogers – kontrabas
Gerald Cleaver – perkusja

TOMASZ STAŃKO NEW YORK QUARTET

11 kwietnia 2016, godz. 19:00
Teatr Muzyczny Roma, ul. Nowogrodzka 49, Warszawa
Bilety w cenach: 99 zł (strefa D), 129 zł (strefa C), 159 zł (strefa B), 199 zł (strefa A)

12 kwietnia 2016, godz. 19:00
Centrum Kongresowo – Dydaktyczne, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań
Bilety w cenach: 79 zł (strefa D), 99 zł (strefa C), 129 zł (strefa B), 149 zł (strefa A)

Bilety dostępne na: www.bilety24.plwww.biletomat.plwww.ticketpro.plwww.eventim.pl oraz sklepy sieci EMPIK, Saturn oraz Media Markt.