Knock Out Productions oraz Go Ahead przypominają: już za dwa tygodnie w Krakowie i w Warszawie usłyszymy niesamowity soulowy głos rodem z Belgii – Selah Sue. Rok po wydaniu swojego drugiego albumu „Reason” wokalistka zaśpiewa w Polsce dwukrotnie – 19 kwietnia w krakowskim Klubie Studio i 20.04 w warszawskiej Progresji. Koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem, a pule biletów przeznaczone na każdy z nich szybko topnieją.

selah sue news 2016

Pod jej wrażeniem był sam Prince, który nie grzeszy nadmiernym rozdawnictwem komplementów. Ktoś, kto ją tylko słyszał, ale nie wie jak wygląda, ma pełne prawo pomyśleć, że to czarnoskóra wokalistka, kochająca miłością najmocniejszą soul i bluesa. Ale Sanne Putseys kolor skóry ma biały i pochodzi z malutkiego miasteczka w środkowej Belgii. Faktem jest natomiast, że muzykę kochała od dziecka. Zwłaszcza głosy czarnych wokalistek, Erykah Badu, czy Lauryn Hill. Sama dysponuje charakterystycznym, niskim głosem, lekko zachrypniętym, upodabniającym nieco Selah Sue, bo taki Sanne przybrała pseudonim artystyczny, do artystek, które pokochała jako dziecko.

www.youtube.com/watch?v=oiqRFvUOUH0

Selah Sue już jako nastolatka zdobyła dużą popularność w Belgii. W roku 2010 wystąpiła na paru liczących się festiwalach i miała okazję supportować wspomnianego Prince’a, co miało ciąg dalszy w postaci superlatywów, jakie Książę wypowiedział pod jej adresem. Takie wsparcie przełożyło się na liczne koncerty, na które publika waliła drzwiami i oknami. Selah Sue śpiewała na nich piosenki, które miały się znaleźć na debiutanckiej solowej płycie. Ta ukazała się w 2011 roku i przyniosła megahit „This World”, który zrobił z Belgijki międzynarodową gwiazdę (w Polsce materiał pokrył się platyną). Z miejsca pokochała ją polska publiczność. Serie koncertów, jakie u nas zagrała, tylko umocniły więź artystki z polskimi fanami. Cudowna mieszanka soulu, funku, reggae, rocka, hip-hopu i popu, to również zawartość drugiej studyjnej płyty Selah Sue, „Reason” z 2015 roku, którą Belgijka promuje na żywo.

Sprawdź, jeśli lubisz: Ella Eyre, Joss Stone, Charlie Winston, Nneka, Duffy…

SELAH SUE
Kiedy: 19 (wtorek) kwietnia 2016
Gdzie: Kraków @ Studio, ul. Budryk 4
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy:
20 (środa) kwietnia 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 105 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions