Miloopa powstała w 2001 roku i  ma na koncie 3 albumy, pomysłowo wydane EPki (CD w konserwie), współpracę z artystami z całego świata (Eivind Aarset, Ganesh Anandan, Anti Pop Consortium, Mc Blu Rum), zagraniczne trasy koncertowe oraz występy na europejskich festiwalach.

15 kwietnia ma ukazać się kolejny album tej wrocławskiej formacji. „Verke” to jubileuszowy album z okazji 15-stolecia działalności. Jest czwartym studyjnym wydawnictem Miloopy. Za jego produkcję odpowiada założyciel formacji Radek „Bond” Bednarz. Za nagrania i miks odpowiada Roli Mosimann, znany ze współpracy z takimi artystami jak Faith No More, Björk, JoJo Mayerem i The Young Gods.

Wokalistką tej formacji jest Natalia Lubrano. Album promuje singiel „Get Ready”, do którego powstał już klip. Video jak i okładkę tego wydawnictwa możecie zobaczyć poniżej.

miloopa

Na 15 kwietnia zapowiedziany jest kolejny teledysk, którego premierowa projekcja odbędzie się podczas konferencji w Barbarze. Premierowy koncert będzie miał miejsce podczas Eklektik Session.