Rita Pax prezentuje trzeci klip promujący album „Old Transport Wonders”. Po singlowych „Dead Bleeding Pride” i „Indeed”, przyszedł czas na obrazek do utworu „Too Much”!

„Klip to podróż przez świat dziewczyny zagubionej w sennej rzeczywistości, która próbuje odnaleźć się w strumieniu surrealistycznych wydarzeń. Łączenie sytuacji nie podlega klasycznej przyczynowo-skutkowość a zastąpione jest ciągiem skojarzeniowym” – opowiadają o klipie Arek Nowakowski i Paulina Płachecka, autorzy teledysku.

Rita Pax to nowa jakość na polskiej scenie muzycznej, powstała z inspiracji rockiem lat 60-tych, psychodelią i soulem, przefiltrowanych nowoczesną wrażliwością. Muzyka Rity Pax plasuje się pod szyldem “alternatywny rock-soul”, gdzieś pomiędzy dźwiękami kojarzonymi z The Black Keys, Alabama Shakes, Tame Impala czy Hiatus Kaiyote.


Warszawski zespół jest bezpieczną przystanią dla dobrze znanych, doświadczonych muzyków: Pauliny Przybysz, Katarzyny Piszek, braci Piotra i Pawła Zalewskich oraz Jerzego Markuszewskiego. Na co dzień zaangażowani w różne projekty, starzy przyjaciele postanowili stworzyć zespół bez kompromisów, w którym wszyscy czują się dobrze. Widać to doskonale na scenie – świetnej jakości koncerty Rity Pax są pełne wspólnej, szczerej energii członków zespołu.


W 2013 roku został wydany znakomicie przyjęty debiutancki album zespołu, zatytułowany
po prostu: „RiTa Pax”. Dwa lata później Rita Pax wraca z nową płytą, „Old Transport Wonders”. Muzycznie, drugi krążek jest bardziej dojrzały i kompletny od debiutu. Tymczasem w tekstach Pauliny Przybysz realne problemy przeplatają się z retro-futurystycznym science-fiction, a poważne sprawy potraktowane są z nutką ironii. Taki też jest klip do „Too Much”.

Credits:
Reżyseria: Arek Nowakowski, Paulina Płachecka
Scenariusz: Arek Nowakowski
Set design: Paulina Płachecka
Współpraca produkcyjna: Agata Śliwińska
Kostiumy: ZLO.TO
Występują: Michalina, Kosma, Klaudia, Wojtek, Igor, dr. Marian, Egon,