Zespół Niechęć zapowiada długo wyczekiwany sequel ,,Śmierci w miękkim futerku”, zatytułowany po prostu ,,Niechęć”. Album ukaże się nakładem Wytwórni Krajowej, a wszyscy którzy zamówią go przed 8 kwietnia otrzymają od razu link do bonusowego utworu ,,Srebrny Strzał”. Jednocześnie ujawnione zostały okładka oraz tracklista płyty. Zdjęcie okładkowe pochodzi ze zbiorów prywatnych, a za opracowanie graficzne odpowiada Mateusz Holak – jeden z najzdolniejszych grafików młodego pokolenia.

Zespół bezkompromisowo wybrnął z syndromu drugiej płyty wyrzucając ją do kosza i… nagrywając od razu trzecią. O ile w pierwszych minutach dobiegają nas jeszcze echa debiutu, tak chwilę później wprowadzona zostaje zupełnie nowa, niezwykle osobista opowieść. Mroczna choć nastrojowa, agresywna acz pełna elegancji. Jazgotliwy odjazd zarejestrowany ,,na setkę” i zapięty w kaftan najwyższej klasy produkcji studyjnej. Jazzowa improwizacja i syntezatorowe brzmienia swobodnie przeplatają się tu z wpływami rocka progresywnego oraz muzyki filmowej, wymykając się wszelkim próbom zaszufladkowania.

niechec cover
TRACKLISTA:

1. Koniec / 2. Rajza / 3. Echotony / 4. Metanol / 5. Krew / 6. Widzenie / 7. Atak / 8. Trzeba to zrobić

BIO:
Wydany w 2012 roku debiutancki album Niechęci pt. ,,Śmierć w miękkim futerku” z miejsca spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem w Polsce. Jeszcze przed jego oficjalnym wydaniem płyty grupa wystąpiła na Open’er Festival, a podczas jubileuszowego koncertu w Trójkowej audycji ,,Offensywa” zostali nagrodzeni przez red. Piotra Stelmacha jako Nadzieja Roku. Płyta zdobyła mnóstwo przychylnych recenzji i znalazła się wysoko w licznych podsumowaniach rocznych dużych portali internetowych i serwisów recenzenckich. Zespół zagrał w kraju wiele tras koncertowych, doceniony został również za granicą, dzięki czemu został zaproszony na Copenhagen Jazz Festival (Dania) oraz Glimps Festival (Belgia).