Już dzisiaj, tj. 13 marca, wystąpi po raz pierwszy w Pardon, To Tu artysta dźwięku i muzyki eksperymentalnej, który żyje i tworzy od 2012 r. w Londynie, i którego ostatni album “Olympic Mess” został okrzyknięty arcydziełem. Zapraszamy bardzo serdecznie na jedyny w Polsce koncert Luke’a Younger’a, czyli Helm.

www.youtu.be/nDj8IjJ7hgI

Helm pracuje w szerokiej gamie oprzyrządowania i abstrakcyjnych źródłach dźwięku. W jego nagraniach słychać wpływy muzyki awangardowej i eksperymentalnej z przełomu XX i XXI wieku jednak ostatnio czerpie również z industrial oraz dance.

W 2015 roku Helm wydał poprzez wytwórnię PAN swoją najważniejszą dotychczas, wysoko ocenioną płytę „Olympic Mess”.

www.youtube.com/watch?v=tfA5rBAmppE

Helm koncertuje na całym świecie, dzieląc scenę z artystami tak różnymi jak: William Basinski, Destruction Unit, Cut Hands, Joe Colley, Amen Dunes, The Haters, Wild Classical Music Ensemble, Oneohtrix Point Never, Iceage, Tony Conrad, Terror Danjah, HTRK, Lee Gamble, Kevin Drumm oraz wielu innych.

  • Helm [UK]
  • Pardon, To Tu (Warszawa) | niedziela, 13.03.2016, g. 20:30
  • Bilety: 30 PLN

Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów.