Na 14 kwietnia planowany jest dwuczęściowy koncert, którego motywami przewodnimi będą interdyscyplinarność, niejednoznaczność, zaskoczenie, a wreszcie – improwizacja i intuicja.

W pierwszej części usłyszymy prawykonanie najnowszej kompozycji Agaty Zubel. Jedna z najbardziej cenionych dzisiaj na świecie osobowości polskiej muzyki, laureatka Nagrody Polonica Nova, stworzyła kompozycję na gitarę elektryczną, komputer, skrzypce i głos. Głównymi wykonawcami tej części będą: Kuba Badach – wokal, Adam Bałdych – skrzypce, Wojtek Błażejczyk – komputer/gitara elektryczna i Cezary Duchnowski – komputer/fortepian.

Druga część koncertu to wykonanie Haiku from Romania Ryszarda Lateckiego, multiinstrumentalisty, wynalazcy, kompozytora. Wymykanie się łatwym etykietom i swobodne krążenie między „powagą” a „rozrywką”, poszukiwanie nowych źródeł inspiracji, napięcie między akademickim a intuicyjnym podejściem do muzyki – wszystko to znajdzie się w twórczym koncertowym tyglu.

Obie części będą miały miejsce w Sali Czerwonej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Są one częścią trwającego od 8 do 16 kwietnia 30. Musica Polonica Nova. To jeden z nielicznych festiwali prezentujących współczesną polską twórczość muzyczną. Start koncertu planowany jest na godzinę 21:00. Bilety w cenie 30/20 złotych możecie zakupić tutaj.