12 najbardziej znanych utworów Amy Winehouse będzie można posłuchać na żywo już 14 marca na koncercie w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Poznańscy muzycy z CoOperate Orchestra wraz z niesamowitymi wokalistami wprowadzą was do świata tej niezwykłej artystki. Ale Amy Winehouse Music Still Alive to nie tylko rewelacyjna muzyka. Spektakularna gra świateł i elementy aktorskie zmieniają to wydarzenie w podróż po bogatym we wzloty i upadki życiu brytyjskiej wokalistki.

www.youtu.be/KUmZp8pR1uc

Postaci Amy Winehouse nie trzeba przedstawiać. Wielu było zafascynowanych jej życiem i twórczością. Niedawno na ekranach kin pojawił się dokument „Amy” wyreżyserowany przez Asifa Kapadii, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Otrzymał nawet Europejską Nagrodę Filmową zwaną „Europejskim Oskarem”.

Wokalistka mimo swego nieidealnego, kontrowersyjnego życia była kochana i podziwiana przez rzeszę fanów. Jej szczere teksty i fenomenalny wokal poruszały i skłaniały do refleksji. Utwory „Rehab” czy „Back to Black” zna każdy, a teraz my przywrócimy je do życia.

Kierownictwo muzyczne Adam Jarzmik.

Wojciech Myrczek – wokalista jazzowy. Jest laureatem wielu nagród krajowych i zagranicznych, w tym I miejsca i nagrody publiczności na Shure Montreux Jazz Voice Competition (Szwajcaria), Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa 2010 (Bielsko-Biała), Jazz Voices 2011 (Litwa) oraz Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych 2007 (Zamość).

Kasia Moś jest finalistką III edycji programu „Must Be The Music”. Występowała w zespole „The Pussycat Dolls Burlesque Review” u boku takich gwiazd jak Kelly Osbourne, Mya i Carmen Electra. Współpracowała m.in. z orkiestrą AUKSO przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna „Pasja Świętego Marka”, Grzechem Piotrowskim, Borysem Szycem, grupą hip-hopową Bezimienni. Zagrała jedną z głównych partii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, która odbyła się na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Jej wokaliza do kompozycji Wojciecha Kilara trafiła do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”. Zaśpiewała również piosenki do filmu animowanego „Disco Robaczki”. W zeszłym roku wystąpiła podczas takich festiwali jak: SPRING BREAK w Poznaniu, Carpathia Festiwal w Rzeszowie gdzie zdobyła I miejsce, Festiwal WOODSTOCK w projekcie „Kuba Płacisz i goście” oraz 52 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie SuperJedynki. W październiku ukazała się Jej debiutancka płyta „INSPINATION”. Albun to połączenie elektroniki i soulu z elementami popu. Pierwszy singiel pt. „Zatracam się” do którego powstał teledysk, cieszy się dużą popularnością w internecie (ponad 300 000 wyświeteleń), drugi promujący album utwór „Pryzmat”, w którym to teledysku wystąpiła gościnnie Julia Kuczyńskia „Maffashion” przekroczył już ponad 200 000 wyświetleń.

Aga Czyż – wokalistka, autorka tekstów oraz kompozytorka z Poznania, półfinalistka trzeciej edycji programu „The Voice of Poland” (2013 rok – drużyna Marii Sadowskiej).

Karolina Supron – wokalistka solowa oraz sesyjna. Ze względu na swoje wszechstronne zainteresowania odnajduje się w wielu gatunkach muzycznych: pop, jazz, musical, soul, a nawet w klasyce.

Amy Winehouse Music Still Alive
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
14 marca, godzina 19:00

Bilety w cenach: 59 zł (Strefa C), 89 zł (Strefa B), 99 zł (Strefa A)
Bilety dostępne na: www.biletomat.pl, www.tixer.pl, www.bilety24.pl, oraz CIM, sklepach EMPIK, Saturn oraz Media Markt w całej Polsce.