Centrum Kongresowe ICE Kraków od swojego otwarcia jesienią 2014 roku stało się miejscem prestiżowych wydarzeń kulturalnych. Wyjątkowa architektura budynku, jego usytuowanie naprzeciwko Wawelu i akustyczne walory sal – to wszystko pozwala na organizację najwyższej klasy koncertów w niezwykłej oprawie. Nowy cykl ICE Jazz, współorganizowany przez KBF z renomowanymi managerami i agencjami świata jazzu, ma na celu zaprezentowanie najwybitniejszych postaci tej muzyki na scenie ICE Kraków. W planach koncerty takich wykonawców jak Bobby McFerrin (11 czerwca) oraz Pat Metheny Quartet (26 czerwca).

Partnerem Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego w organizacji najbliższych trzech koncertów w ramach Ice Jazz jest Fundacja My Polish Heart i stojący na jej czele Witold Wnuk – znany także jako organizator Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami, dzięki któremu mieliśmy okazję do spotkania w Krakowie takich gwiazd, jak Herbie Hancock, Al Jarreau, John Scofield czy supergrupa Return to Forever.

A już 16 marca wyjątkowe otwarcie cyklu Ice Jazz, podczas którego wystąpi Billy Cobham wraz ze swym oryginalnym sekstetem. Legendarny król perkusji jazzowej spod znaku fusion i jazzrocka, współtwórca Mahavishnu Orchestra, współpracował z Milesem Davisem, Carlosem Santaną i wieloma innymi słynnymi artystami. Nazywany królem bębnów Cobhan zrewolucjonizował sposób gry na perkusji, w szczególności na hi-hacie. Jeszcze dziś, po czterdziestu latach płyty takie jak: The Inner Mounting Flame, Birds of Fire (Mahavishnu Orchestra) czy Spectrum i Total Eclipse (solowe) robią wrażenie. Podczas koncertu w Krakowie zabrzmią słynne hity “Red Baron” i “Stratus”.

Bilety dostępne na ticketpro.pl oraz w InfoKraków, ul. św. Jana 2.