Dwa pokoje tworzą Agata i Wojtek. Poznali się w 2011 roku i wspólnie zaczęli marzyć o wydaniu autorskiego, bardzo osobistego albumu. Rozpoczęli pracę, potem razem zamieszkali, wzięli ślub i tak powstały Dwa Pokoje.

Dwa Pokoje to muzyka, tworzona powoli, w nutach i nagraniach, a nie na komputerze. To teksty, opowiadające o granicy pomiędzy rzeczywistością a wyobraźnią, marzeniami i przywidzeniami.

Agata i Wojtek są nie tylko autorami słów i muzyki, ale również producentami debiutanckiego singla. Za pomysł i reżyserię teledysku odpowiadają Piotr Matejkowski i Jakub Burakiewicz – autorzy docenionych klipów dla zespołu RYSY i Tomka Makowieckiego. W roli głównej wystąpił wrocławski choreograf i tancerz Tomasz Pomersbach. Nad realizacją nagrań i miksem czuwał Jacek Trzeszczyński realizator płyt takich jak: „Prąd” Natalii Przybysz oraz „Mamut” Fisz Emade Tworzywo. Partię kwartetu smyczkowego wykonał Atom String Quartet.

Zespół przygotowuje obecnie debiutancką EP-kę, która ukaże się wiosną 2016 roku, nakładem Postpost – wytwórni związanej z zespołem Jazzpospolita, którego Wojtek jest współzałożycielem. Jej premierę poprzedzać będzie drugi singiel pt. „Nie dziś”.