“Serce przemawia przez Naturę, Marzenia, Ciało i Instynkt. Utwory są mistyczne, elementarne i zaangażowane. Dla mnie ten album jest pochwałą życia” – Corinne Bailey Rae

Brytyjska wokalistka i kompozytorka, laureatka dwóch nagród GRAMMY, Corinne Bailey Rae powraca z nowym utworem „Been To The Moon”.

www.youtu.be/6iibMNsSRCE

Jest to pierwsza odsłona jej długo oczekiwanego albumu „The Heart Speaks In Whispers”, który będzie miał swoją premierę 13 maja.

“Been To The Moon” został napisany przez Corinne razem ze Steve’m Brownem oraz Paris i Amber Strother pochodzącego z Los Angeles future – soulowego zespołu KING.

Jest radosnym, żywym i unikalnym utworem. Teledysk, który został wyreżyserowany przez Favourite Colour: Black został nakręcony na tle pięknych krajobrazów wulkanicznych Fuerteventury.

“The Heart Speaks In Whispers” jest bogate w świeże rozwiązania i pełne emocjonalnej energii przepływającej przez piosenki jak prąd. Album został wyprodukowany przez Corinne razem ze Steve’m Brownem, który współpracował przy poprzednim, docenionym przez krytyków albumie wokalistki „The Sea”. Nagrywanie materiału odbywało się w studiu artystki w Leeds i w Los Angeles.

Na płycie udziela się wielu znanych muzyków, m.in. Pino Palladino (D’Angelo, Erykah Badu, David Gilmour), James Gadson (Marvin Gaye, Bill Withers), Marcus Miller (Miles Davis, Herbie Hancock), Esperanza Spalding oraz Moses Sumney (znany głównie ze swojej współpracy z Beck).

Corinne Bailey Rae THE HEART SPEAKS IN WHISPERS cover-kopia

Tracklista :

 1. The Skies Will Break
 2. Hey, I Won’t Break Your Heart
 3. Been To The Moon
 4. Tell Me
 5. Stop Where You Are
 6. Green Aphrodisiac
 7. Horse Print Dress
 8. Do You Ever Think Of Me?
 9. Caramel
 10. Taken By Dreams
 11. Walk On
 12. Night