Chwytająca za serce akustyczna muzyka – tak można opisać muzykę wyjątkowego singera-songwritera, Jacka Savorettiego, dla którego równie ważnymi miejscami na świecie są Anglia, w której się wychował, Szwajcaria, w której mieszka, oraz Włochy, skąd pochodzi jego rodzina i które uważa za ojczyznę.

Jack Savoretti - Written In Scars

Pierwszą płytę, “Between The Minds” wydał w 2007 roku. Wszystko zdawało się rozwijać doskonale, liczące się media zauważyły Jacka Savorettiego i uznały za wielki talent, który niebawem może zawojować świat. Niestety, okazało się, że nie dość, iż sukces nie przyszedł, to artysta wdał się w sądową walkę z byłym menedżerem, która trwała dwa lata i pochłonęła mnóstwo oszczędności. Było rok 2011. Jack miał dość i postanowił zakończyć przygodę z muzyką. Do tego miał żonę, która spodziewała się dziecka. Ale…

www.youtube.com/watch?v=KBBpLzZXR80

W przypływie rozpaczy Savoretti napisał parę numerów, które miały być niczym wołanie o pomoc i formą oczyszczenia umysłu.

“Zdałem sobie wtedy sprawę, że umiem komponować, umiem wyrażać to, co mam w głowie” – wspomina.

www.youtube.com/watch?v=Ut_ez2Ma4IM

Z wołania o pomoc powstała płyta “Before The Storm”, która okazała się punktem zwrotnym w karierze Jacka. Dzięki niej poznał i współpracował z Samem Dixonem (Adele, Sia) oraz Mattem Benbrookiem (Paolo Nutini, Jake Bugg, Faithless). Oni oraz gitarzysta z zespołu Jacka,Pedro Vito, plus Seb Sternberg pomogli mu stworzyć album “Written In Scars”. Album szczery, ciekawy ze względu na elementy różnych stylów muzycznych w piosenkach. Album opowiadający o walce oraz przezwyciężaniu trudności. Czyli o tym, co Jack Savoretti zna doskonale. Wisienką na torcie jest na płycie przepiękny cover numeru Boba Dylana “Nobody ‘Cept You”. Premiera już 26 lutego.

www.youtube.com/watch?v=2MTXonJsppo

Na albumie znajduje się 20 utworów, w tym single „Home“, „Written In Scars“ i „Catapult“, 5 utworów w wersji live oraz remix utworu „The Other Side Of Love“.

www.youtube.com/watch?v=PBR1UL77u04