Polska premiera najnowszego albumu doskonałych Fat Freddy’s Drop „Bays” to wspaniała porcja dźwięków na zimowe chłodne wieczory i poranki. Następcy Thievery Corporation kolejny raz nie zawodzą! „Bays” to słoneczna fuzja brzmień soul, acid jazz, funku, wibracji reggae, w wykonaniu prawdziwych mistrzów. Fat Freddy’s Drop w tym roku zawitają też do Polski jako gwiazdy XI edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.

Świeże brzmienia z Antypodów zawsze w cenie! Nowozelandczycy z Fat Freddy’s Drop na świecie sprzedali już milion płyt, a bilety na ich koncerty rozchodzą się równie szybko, co na mecze rugbystów „All Blacks”! Porównywany do Thievery Corporation siedmioosobowy kolektyw na swoim nowym krążku na szczęście nie eksperymentuje, lecz przypomina sprawdzoną recepturę ze swojego poprzedniego, bestsellerowego krążka „Blackbird”.

Wspaniale brzmiące dęciaki, bujająca sekcja, świetny liryczny wokal Joe Dukie’go (Dallas Tamaira) miłośnikom downtempo i brzmień chillout z pewnością dadzą sporo radości. „Bays” to płyta niezwykle dopieszczona aranżacyjnie i produkcyjnie, a takie kawałki jak wibrujący „Slings And Arrow” czy niespieszny „10 Feet Tall” mogą równać sie z największymi klasykami downtempo. Na nowym krążku nowozelandzkie gwiazdy chwilami odważniej dryfują w taneczną stronę, jak w doskonałym singlu „Razor”, z pulsującym mocnym basem i niemal hipnotycznym rytmem. Ten utwór mógłby trafić na płytę Depeche Mode, gdyby Ci dorastali w słonecznym Wellington. Niespodzianką jest też delikatnie bluesujący, a przy tym slow-funkowy finał w postaci piosenki swojsko zatytułowanej „Novak”. Nowozelandczycy prawdziwie zachwycają też w przepięknym „Makkan” – z subtelnie jazzującą melodią prowadzoną przez saksofon i liryczny wokal, obudowaną delikatnymi akordami gitary. To najwspanialszy fragment albumu!

Fat Freddy’s Drop na „Bays” potwierdzają swoją wszechstronność, doskonały smak, wykonawczy kunszt i klasę. Nic dziwnego, że ich koncerty wyprzedają się na pniu. W marcu Fat Freddy’s Drop grają w londyńskim Brixton Academy dwa razy z rzędu. My wspominamy ich świetny występ na gdyńskim Open’erze w 2011 roku i czekamy na nadchodzący show w sierpniu podczas tegorocznego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, gdzie zespół wystąpi jako gwiazda głównej sceny.

Fat Freddy’s Drop „10 Feet Tall”

Fat Freddy’s Drop „Bays”
Polska premiera: 19.02.2016
NoPaperRecords / The Drop

FFD-Bays--Album-Cover-1-0

Tracklista:
01. Wairunga Blues
02. Slings & Arrows
03. 10 Feet Tall
04. Wheels
05. Razor
06. Makkan
07. Fish In The Sea
08. Cortina Motors
09. Novak