Bubble Chamber powstał w 2011 roku w Trójmieście. Aktualnie zespół tworzą Michał Górecki (bas i syntezatory), Jacek Prościński (perkusja) oraz Michał Miegoń (klawisze i syntezatory).

Grupa zadebiutowała zarejestrowaną na żywo EP-ką pt. Live at Sfinks 700, gdzie udowadniają niesamowitą interakcję między muzykami a publicznością. EP-ka została ciepło przyjęta przez krytyków i publiczność. Teraz czas na pierwszy długogrający album grupy, który ukaże się pod tytułem Sound_A nakładem Sony Music. Przedstawiamy Wam teledysk do pierwszego singla “Come Close” – gdzie wokalnie udziela się Natalia Lubrano – znana ze współpracy z zespołem Miloopa, Renatą Przemyk oraz projektu “FoxBox” (Novika, Przybysz, Peszek). Teledysk do singla utrzymany jest w bardzo alternatywnym klimacie i świetnie komponuje się z undergroundowym brzmieniem. Reżyserką klipu jest bliska znajoma Bubble Chamber – Elżbieta Manuiło, która postanowiła zastosować retrospekcję i ukazać członków zespołu jako małych chłopców.

www.youtube.com/watch?v=upxlLYU1z0Y

Dewizą chłopaków z Bubble Chamber jest szukanie syntezy między elektronicznymi i akustycznymi instrumentami, co sprzyja „ożywianiu” elektroniki. Jak sami mówią, przełamują wizję grających statycznie DJ-ów z laptopem.

W zaznajomionym gronie kolegów po fachu styl muzyczny ukazujący się na Sound_A jest dosyć trudny do sklasyfikowania. Padały określenia typu: „electro artcore” czy „reggae techno punk”. Sami artyści nie próbują jednak zamykać się w konkretnych ramach gatunkowych. Poruszają się w obszarze muzyki elektronicznej, garściami czerpiąc z estetyki dubstepu i drum’n’bassu, utwory rozpisując na żywe instrumenty. Wkraczają na ścieżki trance’u, by zaraz zawrócić w stronę dubu i breakbeatów. Nie pozwalają słuchaczom na nudę. Lawirują pomiędzy gatunkami, nie pozostawiając nikogo obojętnym na ciężkie basowe wobble i perkusyjne improwizacje.

Dotychczas Bubble Chamber dzieliło scenę z takimi gwiazdami jak: Tricky, Peaches, Dub FX, Ez Rollers, Miloopa.

A już 18 marca światło dzienne ujrzy ich pierwszy krążek LP Sound_A.