W miniony piątek John Legend został wyróżniony Nagrodą Prezydenta, którą odebrał podczas 47. gali wręczenia Nagród Wizerunkowych Krajowego Stowarzyszenia Postępu Ludzi Kolorowych (z ang. NAACP Image Awards). W swojej przemowie zawarł bardzo ważny przekaz.

Wokalista, znany m.in. z przeboju „All of Me„, otrzymał statuetkę za całokształt twórczości artystycznej z rąk Cornella Williama Brooksa, prezesa Stowarzyszenia. Odbierając Nagrodę, artysta podziękował swoim współpracownikom, żonie Chrissy Teigen oraz działaczom organizacji, po czym wyznał:

Niektórzy będą nazywać was ludźmi stwarzającymi podziały poprzez mówienie w imieniu tych, którzy pozbawieni zostali praw obywatelskich. Będą wyzywać od radykałów za to, że walczycie o sprawiedliwość dla wszystkich. Będą atakować, kiedy będziemy musieli bronić tego, że nasze życia powinny mieć takie samo znaczenie, jak życie kogoś innego. Będą nazywali prawdziwym rasistą tylko dlatego, że ośmielicie się powiedzieć o nierówności rasowej. Bo wiedzą lepiej. Ale to my dokładnie wiemy lepiej. (…) Walka o sprawiedliwość nie jest aktem nienawiści, ale aktem miłości. Zatem szerzmy miłość, twórzmy świat piękniejszym. Mamy tyle szans, nie marnujmy tego!

Podczas gali, w hołdzie Legendowi wystąpiły m.in. znany z serialu „Imperium” Jussie Smollett, który zaśpiewał jego przebój „Ordinary People” z 2005 roku, a także Alice Smith, która przypomniała widowni utwór „Glory„. Przypomnijmy, że numer, który został wykorzystany w filmie „Selma„, zapewnił Legendowi statuetkę Grammy w kategorii „Najlepsza oryginalna piosenka filmowa”.

John Legend ma na swoim koncie cztery płyty studyjne. Debiutancka płyta pt. „Get Lifted” ukazała się w 2004 roku i została sprzedana w ponad czteromilionowym nakładzie na całym świecie. Dwa lata później premierę miał album pt. „Once Again„, na którym znalazł się m.in. przebój „Save Room„. W 2008 roku artysta wydał swój trzeci krążek pt. „Evolver„, a w 2013 – ostatni dotychczas album pt. Love in the Future„.