Trzech genialnych muzyków: najlepszy na świecie trębacz jazzowy („DownBeat” 2011, 2012, 2014, 2015) Ambrose Akinmusire, słynny perkusista Thomas Pridgen (Mars Volta, Suicidal Tendencies) oraz wybitny hammondzista Mike Aaberg, po raz drugi spotyka się, by koncertować pod nazwą Martin Lawrence.

Jazzowy trębacz Ambrose Akinmusire, rockowy perkusista Thomas Pridgen (Mars Volta,The Memorials, Suicidal Tendencies) oraz klawiszowiec Mike Aaberg (Lalah Hathaway, DJ Quick, Derek Hodge) znają się od dzieciństwa, ale po raz pierwszy (i jedyny) wystąpili w 2008 roku na Modern Drummer Fest. Rozmawiali wtedy o powtórzeniu tego koncertu i wspólnym nagraniu płyty. Taka możliwość pojawiła się w lutym 2016 w Paryżu. Z tej okazji muzycy postanowili wyruszyć w krótką, dziesięciodniową trasę.

Ambrose Akinmusire to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie trębaczy. Osiągnął status międzynarodowej gwiazdy chociaż ma zaledwie 33 lata! Choć przygodę z muzyką zaczynał od gry na pianinie, której zaczął się uczyć w wieku 3 lat. Zanim skończył 18 lat, zdążył już występować u boku takich gwiazd , jak: Joe Henderson, Joshua Redman, Steve Coleman, czy Billy Higgins. Był stypendystą nowojorskiej Manhattan School of Music, a podczas studiów cały czas aktywnie koncertował – z takimi wykonawcami, jak między innymi: Lonnie Plaxico, Stefon Harris, Josh Roseman, Vijay Iyer, Charlie Persip, Mingus Big Band czy San Francisco Jazz Collective.

W 2007 roku zdobył pierwsze miejsca w prestiżowych konkursach – Thelonious Monk International Jazz Competition oraz the Carmine Caruso International Jazz Trumpet Solo Competition; w tym samym roku wydał swój pierwszy album „Prelude… to Cora”.

Ambrose Akinmusire to artysta, który nie stoi w miejscu, nieustannie poszukując, eksperymentując. Muzyczne inspiracje czerpie z różnych gatunków muzycznych, od Chopina po Bjork.

W Blue Note wystąpił już w kwietniu 2014 promując swój, entuzjastycznie przyjęty na całym świecie, album „The Imagined Savior Is Far Easier to Paint”.

Thomas Pridgen w wieku 9 lat wygrał prestiżową nagrodę Drum Off na konkursie organizowanym przez największą amerykańską sieć sklepów muzycznych Guitar Center, a wieku lat 10 uzyskał oficjalną aprobatę od firmy Zildjian jako najmłodszy perkusista w jej prawie 400-letniej historii. W 1999, w wieku lat 15 uzyskał czteroletnie stypendium w Berklee College of Music; był najmłodszym muzykiem w historii uczelni, który kiedykolwiek otrzymał to stypendium.

Popularność zyskał grając w The Mars Volta oraz własnych Formacjach – The Memorials i Suicidal Tendencies. Współpracował również z muzykiem jazzowym Christianem Scottem i z metalowym zespołem Wicked Wisdom.

Ambrose Akinmusire – trąbka, Thomas Pridgen – perkusja, Mike Aaberg – instrumenty klawiszowe

5.02.2016, piątek, godz. 20.00
18. LAT KLUBU BLUE NOTE // JAZZ TOP W BLUE NOTE – MARTIN LAWRENCE: AMBROSE AKINMUSIRE, THOMAS PRIDGEN, MIKE AABERG
Bilety: 95 zł – miejsca siedzące, 70zł – miejsca stojące