4 marca, nakładem XL Recordings, ukaże się album “Long Way Home”, dziewiętnastoletniej wokalistki, kompozytorki i producentki z Londynu Holly Fletcher, szerzej znanej jako Låpsley.

Zawierający dwanaście utworów album, przyniesie nowe wersje ciepło przyjętych piosenek “Hurt Me”, “Falling Short”, “Painter” i “Station”, a także nowy singel “Love Is Blind”.

www.youtube.com/watch?v=wXmaDGAlLvU

“Long Way Home” dokumentuje burzliwy czas w życiu Låpsley, kiedy za sprawą rozwijającej się kariery muzycznej, przebyła drogę z Liverpoolu do Londynu, a następnie znalazła się w Los Angeles, by ostatecznie wrócić do serca Wielkiej Brytanii. To jest autobiograficzna opowieść mówiąca o emocjach i miejscach, które odwiedziłam podczas ostatniego roku – mówi Holly. Wszystko co się wydarzyło, w jakiś sposób zamieniało się w piosenkę, niezależnie czy dotyczącą związku na odległość, czy tego co ktoś powiedział lub co poczułam. Zamykając się w studiu przywoływałam wspomnienia. Pomogło mi to pozbierać te chwile i dało siłę napędową płycie.

Pracując nad “Long Way Home” Fletcher zaprosiła do współpracy etatowego producenta XL Rodaidha McDonalda. Ten album nie wyglądałby tak jak wygląda, gdyby nie Rodaidh. To jemu należą się główne podziękowania. Dwie piosenki zostały także nagrane z Paulem O’Duffy’m za konsoletą. On myśli w zupełnie inny sposób niż ktokolwiek inny. Nie jest skażony myśleniem komercyjnym, jego pomysły są kreatywne i piękne. W tę stronę chciałabym pójść w przyszłości. Przy kończącym album utworze Seven Months, z którego został zaczerpnięty tytuł całej płyty, Låpsley współpracowała z Mura Masą. Ten tekst, mówiący o długiej drodze do domu, podsumowuje cały album. Ma dwa różne znaczenia: mówi o związku na odległość, ale także o długiej drodze do domu, z kimś z kim starasz się spędzić jak najwięcej czasu.

Lapsley Long Way Home

Tracklista:
1. Heartless
2. Hurt Me
3. Falling Short
4. Cliff
5. Operator (He Doesn’t Call Me)
6. Painter
7. Tell Me The Truth
8. Station
9. Love Is Blind
10. Silverlake
11. Leap
12. Seven Months