Od momentu pojawienia się jej debiutanckiego albumu „Sing To The Moon”, który został świetnie przyjęty przez krytyków, i międzynarodowej trasy koncertowej, Laura Mvula nieustannie pozostaje w świetle reflektorów. „Overcome” to jej najnowszy singiel, stworzony przy współpracy z legendarnym Nilem Rodgersem.

Utwór został wyprodukowany przez Troy’a Millera, który pracował z takimi gwiazdami jak Amy Winehouse, Mark Ronson i Rumer, oraz współprodukowany przez samą Laurę. Piosenka pokazuje artystkę z całkowicie nowej, innej perspektywy – ciągle jednak zachowując jej charakterystyczne brzmienie oraz pokazując progres, który wykonała artystka w swojej twórczości.

Współpraca z Nilem Rodgersem narodziła się z ich przyjaźni, która powstała z miłości do muzyki i pracy każdego z nich. Laura wysłała pierwotną wersję „Overcome” do Nile’a, a ten pokochał ją tak bardzo, że postanowił dodać do niej trochę ze swojej magii. Ostatecznym efektem jest prawdziwy muzyczny testament obojga z nich, pokazujący ich talent i czysty rozwoju Laury od czasu jej debiutanckiego albumu.