Na początku roku czarnogórski wokalista Miloš Karadaglić wydał album pt. “Blackbird – The Beatles Album” poświęcony muzyce grupy The Beatles. Artysta zaprosił do współpracy nad materiałem kilku wykonawców, w tym m.in. Amerykankę Tori Amos. W sieci można zobaczyć krótki filmik ze studia nagraniowego, na którym artyści opowiadzieli o wspólnym projekcie.

Duet nagrał wspólnie utwór “She’s Leaving Home” pochodzący z ósmej płyty Brytyjczyków pt. “Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” z 1967 roku. Jak wyznała Amos:

Zawsze kocham ten utwór. Nie pamiętam, kiedy po raz pierwszy go usłyszałam, musiałam być bardzo młoda. Miałam wizję dziewczyny, która mieszka z rodzicami i pewnego dnia spotyka gdzieś mężczyznę swojego życia. Jak stawałam się starsza, zaczęłam widziałam siebie jako tę dziewczynę, która opuszcza rodzinny dom. (…) Jak byłam jeszcze starsza, widziałem się jako matkę, która kiedyś była dziewczyną, która opuściła swój dom, a teraz sama ma córkę, która opuszcza dom.

Artystka nie szczędziła także miłych słów Milošowi, którego oceniła jako “bardzo dobrego gitarzystę, którego gra jest niczym powiew świeżości”. Karadaglić nie pozostał jej dłużny, a w miniwywiadzie przyznał:

Tori Amos jest artystką, którą bardzo szanuję i podziwiam. Poznaliśmy się wcześniej i już wtedy między nami “zagrało”. Wiedziałem, że jak nawiążemy współpracę, to muzycznie też “zagra”.

www.youtube.com/watch?v=cV5xAtoFuqY

Cały album można znaleźć tutaj.