Alicia Keys znana jest ze swojego zaangażowania polityczno-społecznego. Po wydaniu głośnego singla „We Are Here„, artystka wzięła udział w akcji #JusticeReformNOW.

W ramach kampanii artystka zachęca społeczeństwo do podpisania petycji dotyczącej wsparcia reformy sądownictwa karnego.

W liście opublikowanym na stronie change.org wokalistka napisała:

Każdej nocy ok. trzech milionów dzieci idzie spać, mając rodziców, którzy siedzą za kratami.
Sprzedajemy się jako miejsce wolności, ale mamy więcej ludzi w więzieniach niż cały Wschód razem wzięty.
Czy to nasza Ameryka?
Na ostatniej wycieczce do Baltimore widziałam na własne oczy, jak system więzienny niszczy rodziny. Rozmawiałam z ośmioletnim chłopcem o jego ojcu, jego bohaterze, który „zabierał go wszędzie”. Ale teraz jego ojciec jest w więzieniu. Co najsmutniejsze, jego historia pokrywa się z historiami ludzi z całego narodu: dzieci dorastają same, bez swoich bohaterów, którymi często są dla nich matki, ojcowie, siostry czy bracia.
Jako rodzic proszę Was o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Zamiast traktować uzależnienie od narkotyków oraz choroby psychiczne ze współczuciem, krzywdzimy i więzimy matki, ojców i dzieci. Nasi więzienia stają się skupiskiem dla biednych, uzależnionych oraz psychicznie chorych. Musimy to zmienić.
Prezydent Barack Obama poprosił Kongres o jak najszybsze uchwalenie ustawy. Senat oraz Komisja Sądowa w Izbie Reprezentantów uchwaliły ponadpartyjną uchwałę, która może zmniejszyć zbyt surowe wyroki dla przestępców narkotykowych bez użycia przemocy. Ale ta wersja ustawy wciąż musi zostać uchwalona przez cały Senat oraz Izbę, co oznacza, że potrzebuje waszego wsparcia.
Teraz jest na to czas.
Uwolnijmy ludzi, którzy popełnili głupie błędy w swojej przeszłości (…). Powinniśmy starać się żyć w kraju, gdzie najgorszy uczynik już nigdy więcej nie będzie cię definiował.
Mamy bardzo mało czasu, by zebrać ok. miliona podpisów. Jak raz to zrobimy, zamierzam przesłać petycję prosto do Prezydenta i Kongresu, ale potrzebuję waszej pomocy.
To może się tu skończyć dzięki nam. Możecie pokazać Amerykaninom, że jesteśmy opiekuńczym społeczeństwem, które wierzy w poprawę oraz jednakową sprawiedliwość dla wszystkich.
Dziękuję za poświęcenie swojego czasu oraz litość,
– Alicia Keys

Więcej o całej akcji oraz samą petycję znajdziecie tutaj.