Na początku listopada do kin trafi film „Trolle” w reżyserii Mike’a Mitchella i Walta Dohrna. Jak ogłosili producenci, czyli DreamWorks Animation oraz 20th Century Fox, za skomponowanie ścieżki dźwiękowej do filmu odpowiadać będzie… Justin Timberlake!

image

Oprócz stworzenia i zaśpiewania kilku piosenek na potrzeby obrazu o popularnych w latach 60. skrzatach, artysta został producentem muzycznym filmu animowanego. Poza tym, użyczy swojego głosu Branchowi, jednej z głównych postaci bajki, opisywanego przez twórców filmu jako „ekstremalnie wesołego surwiwalistę, który ukrywa swoje zaskakujące, prawdziwe kolory”.

Warto dodać, że pierwszy troll został wymyślony przez duńskiego rybaka i drwala Thomasa Dama w 1959 roku. Zamieszkałego w mieście Gjøl twórcy nie było stać na świąteczny przezent dla córki Lily, dlatego wyrzeźbił jej trolla inspirowanego skandynawskimi legendami. Z czasem zabawka wyskała popularność w kraju, a potem w całej Europie i w Stanach Zjednoczonych.

Przypomnijmy, że Justin Timberlake ma na swoim koncie cztery płyty studyjne: debiutancką „Justified” z 2002, „FutureSex/LoveSounds” z 2006 oraz dwuczęściowy album „The 20/20 Experience” z 2013 roku.

https://